Under 18 Boys' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Monday 4 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SCHNEIDER   Benjamin      SOUTHERN   5/5   18   25   qualifier 
 2   LUCAS   Tyler      LONDON   5/5   16   25   qualifier 
 3   DOBIE   Nick      SOUTHERN   5/5   15   25   qualifier 
 4   JORDAN   Owen      EAST MIDLANDS   5/5   13   25   qualifier 
 5   CUMMINS   Ryan      JERSEY   5/6   9   28   qualifier 
 6   SUDDERICK   Felix      SOUTHERN   5/6   8   29   qualifier 
 7   CAFARO   Jack      WALES   4/5   18   24   qualifier 
 8   EDWARDS   Owen      WALES   4/5   9   22   qualifier 
 9   BULMAN   Kai      NORTH EAST   4/5   7   21   qualifier 
 10   ODGERS   James      SOUTH EAST   4/5   7   20   qualifier 
 11   DICKSON   Thomas      NORTH EAST   4/6   9   26   qualifier 
 12   GALLIMORE-TALLEN   William      WEST MIDLANDS   3/5   8   23   qualifier 
 13   SLATER   Philip      NORTHERN IRELAND   3/5   7   20   qualifier 
 14   COOPER   Matthew      EAST MIDLANDS   3/5   5   20   qualifier 
 15   BLUCK   Martin      NORTH WEST   3/5   4   19   qualifier 
 15   EDWARDS   Theo      EASTERN   3/5   4   19   qualifier 
 15   STANSFIELD   Felix      SOUTHERN   3/5   4   19   qualifier 
 18   GOURLEY   Samuel      NORTHERN IRELAND   3/5   2   20   qualifier 
 19   STRATH   Oliver      SOUTH WEST   3/5   2   19   qualifier 
 20   PHILLIPS-LANGLEY   Thomas      NORTH WEST   3/5   0   18   qualifier 
 21   SY-QUIA   Alexander      SOUTH EAST   3/5   -1   16   qualifier 
 22   CLEWETT   David      EAST MIDLANDS   3/6   2   24   qualifier 
 23   HOPE   Oliver      SOUTH EAST   3/6   1   23   qualifier 
 24   PRIOR   Cameron      SOUTH EAST   2/5   1   18   qualifier 
 25   GIBBON   Jan Krystof      WALES   2/5   -1   18   qualifier 
 25   ROBINSON   Peter      SOUTHERN   2/5   -1   18   qualifier 
 27   HOPE   Arran      SOUTH EAST   2/5   -2   18   qualifier 
 28   HARRIS   Jamie      EASTERN   2/5   -4   17   qualifier 
 28   WEDGE-THOMAS   Jared      SOUTH WEST   2/5   -4   17   qualifier 
 30   HAYDEN   Octavian      EASTERN   2/5   -5   16   qualifier 
 30   SOUTHALL   William      WEST MIDLANDS   2/5   -5   16   qualifier 
 32   GIOVANNONE   Alessandro      WEST MIDLANDS   2/5   -5   15   qualifier 
 33   SMITH   Samuel      NORTH WEST   2/5   -6   17   qualifier 
 34   MEREDITH-DAVIES   William      WALES   2/5   -9   11   qualifier 
 35   MULCAHY   Isaac      SOUTH WEST   1/5   -8   14   qualifier 
 35   LUCKMAN   Sam      EASTERN   1/5   -8   14   qualifier 
 37   REYNOLDS   Jake      WEST MIDLANDS   1/6   -6   19   qualifier 
 38   HARDIE   Alexander      SOUTHERN   0/5   -13   12   qualifier 
 39   WILLIAMS   Simon      EAST MIDLANDS   0/5   -16   9   qualifier 
 40   AUBEELACK   Adam      LONDON   0/5   -17   8   qualifier 
 40   LEVER   Matthew      SCOTLAND NORTH   0/5   -17   8   qualifier 
 42   COOKSON   Daniel      SOUTH WEST   0/5   -18   7   qualifier 
 43   LEVERETT   Toby      YORKSHIRE   0/6   -23   7   qualifier 

 
Document Engarde - 04/05/2015 12:12:14