Under 12 Girls' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   BULMAN   Imogen      SOUTHERN   6/6   26   30   qualifier 
 2   HYDE   Bronwen      NORTH WEST   6/6   23   30   qualifier 
 3   HADALIN   Henriette Solange      EASTERN   6/6   20   30   qualifier 
 4   MACEY   Charlotte      LONDON   6/6   17   30   qualifier 
 5   TURNBULL   Sienna      LONDON   5/6   16   28   qualifier 
 6   ATTIAS   Olivia      SOUTHERN   5/6   16   26   qualifier 
 7   WILLIAMSON   Lucy-Belle      YORKSHIRE   5/6   15   26   qualifier 
 8   MEURISSE   Eleanor Scarlett      SOUTH EAST   5/6   15   25   qualifier 
 9   FIELDING   Dana      SCOTLAND CENTRAL   5/6   10   26   qualifier 
 10   BRYCE   Jessica      SOUTH EAST   5/6   10   24   qualifier 
 11   JACKSON   Ellie      YORKSHIRE   5/6   9   25   qualifier 
 12   GALE   Madeleine      EASTERN   4/6   12   23   qualifier 
 12   KENISTON-COOPER   Isabella      SOUTH WEST   4/6   12   23   qualifier 
 14   PAPADOPOULOS   Keira      SCOTLAND CENTRAL   4/6   9   25   qualifier 
 15   CRAIG   Rhiannon      WALES   4/6   8   23   qualifier 
 15   O'CONNELL   Olivia      SOUTHERN   4/6   8   23   qualifier 
 17   QUELCH   Abigail      SOUTHERN   4/6   7   27   qualifier 
 18   BIRD   Martha      SOUTH EAST   4/6   7   22   qualifier 
 19   MEADOWS   Martha      YORKSHIRE   4/6   6   24   qualifier 
 19   BROWN   Alanna      EAST MIDLANDS   4/6   6   24   qualifier 
 21   WILLIAMS-HOWE   Sydney      NORTH WEST   4/6   3   23   qualifier 
 22   LAUNDER   Elena      SOUTH WEST   4/6   3   22   qualifier 
 23   DE N'YEURT   Tabitha      SOUTH WEST   3/6   5   21   qualifier 
 24   VIZARD   Georgia      YORKSHIRE   3/6   3   23   qualifier 
 25   COMMITTERI   Sofia Emily      LONDON   3/6   0   17   qualifier 
 26   FORSE   Jessica      WEST MIDLANDS   3/6   -1   22   qualifier 
 27   TEH   Isabelle      EASTERN   3/6   -1   18   qualifier 
 28   NGO   Olivia      NORTH WEST   3/6   -7   17   qualifier 
 29   BIDGOOD   Elysia Isobel      SOUTHERN   2/6   -2   17   qualifier 
 30   HARRISON   Eleanor      SOUTH EAST   2/6   -3   18   qualifier 
 31   PRICE   Amelia      EASTERN   2/6   -6   22   qualifier 
 32   TAN   Jeannie      SOUTHERN   2/6   -7   18   qualifier 
 33   FIELDING   Megan      SCOTLAND CENTRAL   2/6   -7   17   qualifier 
 34   KING   Ruby      NORTH EAST   2/6   -9   16   qualifier 
 35   MIDDLETON   Amelia      EASTERN   2/6   -9   15   qualifier 
 35   LAWSON   Angelica      LONDON   2/6   -9   15   qualifier 
 37   MARTIN   Ffion      WALES   2/6   -10   13   qualifier 
 38   BREEZE   Stella      SOUTH WEST   2/6   -11   15   qualifier 
 39   APPLEBY-PRINCE   Celena Charlotte      SOUTHERN   1/6   -9   16   qualifier 
 40   BARKER   Milly      SOUTH EAST   1/6   -11   17   qualifier 
 41   WILLIAMS   Seren      WALES   1/6   -12   17   qualifier 
 42   GIBB   Scarlett      SOUTH EAST   1/6   -15   14   qualifier 
 43   MENSAH   Arabella      LONDON   1/6   -17   8   qualifier 
 44   JOHN   Tia      WEST MIDLANDS   1/6   -18   11   qualifier 
 45   ROBINSON   Chiara      WALES   0/6   -16   13   qualifier 
 45   CURRAN   Ellie      YORKSHIRE   0/6   -16   13   qualifier 
 47   MARTIN   Evie      WEST MIDLANDS   0/6   -17   12   qualifier 
 48   SANGER-DAVIES   Coco      WEST MIDLANDS   0/6   -24   6   qualifier 
 49   SALIM   Sana      YORKSHIRE   0/6   -29   1   qualifier 

 
Document Engarde - 03/05/2015 11:52:31