Under 14 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   UDRZAL   Benjamin      EASTERN   5/5   21   25   qualifier 
 2   GILL   Alessandro      LONDON   5/5   18   25   qualifier 
 3   CHAMBERS   Albert      EASTERN   5/5   17   25   qualifier 
 3   BLAIR   Sam      YORKSHIRE   5/5   17   25   qualifier 
 3   TAN   Gerald      LONDON   5/5   17   25   qualifier 
 6   ASHFORTH   Myles      EASTERN   5/5   14   25   qualifier 
 7   RICARD   Jules      LONDON   5/5   14   24   qualifier 
 8   GIBBON   Rhodri      WALES   5/5   11   25   qualifier 
 9   BAIGNERES   Jean-Baptiste      LONDON   5/5   10   25   qualifier 
 10   TATE   Liam      NORTH EAST   5/6   15   29   qualifier 
 11   GUENNOU   Louis      LONDON   5/6   12   29   qualifier 
 12   GAUTAM   Brij      LONDON   4/5   14   24   qualifier 
 13   LONSDALE   William      YORKSHIRE   4/5   11   23   qualifier 
 13   HAYES   Harri      WALES   4/5   11   23   qualifier 
 15   MASON   Luke      SOUTH WEST   4/5   11   20   qualifier 
 16   NASH   Oliver      WEST MIDLANDS   4/5   10   22   qualifier 
 16   SUHA   Adam      NORTH WEST   4/5   10   22   qualifier 
 16   PAINE   Felix      LONDON   4/5   10   22   qualifier 
 19   BARNETT   Archie      SOUTH EAST   4/5   9   24   qualifier 
 20   ZHANG   Leo      NORTH EAST   4/5   8   22   qualifier 
 21   MORRISON   Duncan      SCOTLAND CENTRAL   3/5   8   22   qualifier 
 22   GENIESER   George      LONDON   3/5   7   22   qualifier 
 23   CAUGHEY   Murray      SCOTLAND EAST   3/5   7   20   qualifier 
 24   TOWNSON   Lucas      WEST MIDLANDS   3/5   6   21   qualifier 
 25   MACPHERSON   Steven      SOUTH EAST   3/5   6   20   qualifier 
 26   GRAY   Harry      SOUTH EAST   3/5   5   22   qualifier 
 27   GRAHAM   Finlay      EAST MIDLANDS   3/5   4   20   qualifier 
 28   BROWN   Robbie      SCOTLAND CENTRAL   3/5   4   18   qualifier 
 29   BISHOP   Benjamin      SOUTH EAST   3/5   3   22   qualifier 
 30   COCKBURN   Robbie      NORTHERN IRELAND   3/5   3   21   qualifier 
 31   CRAWFORD   Angus      SCOTLAND EAST   3/5   3   19   qualifier 
 31   CHRISTOPHERS   Edward      SOUTHERN   3/5   3   19   qualifier 
 33   KEMP   Robert      YORKSHIRE   3/5   1   19   qualifier 
 34   MALGARI   Massimiliano      LONDON   3/5   1   18   qualifier 
 35   ROBERTS   Dylan      SCOTLAND CENTRAL   3/5   0   21   qualifier 
 36   PLASTOW   Luca      SOUTH EAST   3/5   0   18   qualifier 
 37   KELSEY   Ryan      WEST MIDLANDS   3/5   -1   17   qualifier 
 38   GOODENOUGH   Ollie      SOUTH WEST   3/6   5   24   qualifier 
 39   CRONIN   Tom      NORTH WEST   3/6   -3   21   qualifier 
 40   SOYOYE   Caspar      LONDON   2/5   1   19   qualifier 
 41   MORRISON   Dylan      SCOTLAND EAST   2/5   1   18   qualifier 
 42   MOORE   James Edward      NORTH WEST   2/5   0   18   qualifier 
 43   MEEK   Owain      WALES   2/5   -1   18   qualifier 
 44   GLEASON   William      LONDON   2/5   -2   17   qualifier 
 45   WATERFIELD   Jorge      SOUTH WEST   2/5   -2   16   qualifier 
 46   SISODIYA   Kishan      EASTERN   2/5   -3   17   qualifier 
 47   SIGURDSSON   Daniel      NORTHERN IRELAND   2/5   -4   14   qualifier 
 48   WESTON   Samuel      SOUTH EAST   2/5   -5   13   qualifier 
 49   SAMPSON   Dominic      WEST MIDLANDS   2/5   -6   17   qualifier 
 50   HALL   Matthew      WEST MIDLANDS   2/5   -9   11   qualifier 
 50   QUELCH   Leiden      SOUTHERN   2/5   -9   11   qualifier 
 52   STILLMAN   Cameron      EASTERN   2/6   -7   20   qualifier 
 53   WALTON   James      EAST MIDLANDS   2/6   -8   18   qualifier 
 54   STEELE   Gabriel      SCOTLAND CENTRAL   1/5   -6   16   qualifier 
 55   DOS SANTOS   Fabio      SOUTH EAST   1/5   -7   13   qualifier 
 56   JOHNSON   Luke      YORKSHIRE   1/5   -8   13   qualifier 
 57   MCMULLAN   Finn      NORTHERN IRELAND   1/5   -9   14   qualifier 
 58   MCKAY   Matthew      NORTHERN IRELAND   1/5   -11   10   qualifier 
 59   YOUNG   Ewan      SOUTHERN   1/5   -12   11   qualifier 
 59   SIMPSON   Lewis      SOUTHERN   1/5   -12   11   qualifier 
 61   LIAO   Theo      LONDON   1/5   -13   8   qualifier 
 62   ATKINSON   Owen      NORTH EAST   1/5   -16   8   qualifier 
 63   DAY   Michael      SOUTHERN   1/6   -14   13   qualifier 
 64   CHRISTIANSON   Elliot      NORTH WEST   0/5   -10   15   qualifier 
 65   LACKI   Bartosz      LONDON   0/5   -12   13   qualifier 
 66   WALDEN   Harry      SOUTHERN   0/5   -13   12   qualifier 
 67   LINDFIELD   Sean      LONDON   0/5   -14   11   qualifier 
 68   JUMABHOY   Luca      SOUTH WEST   0/5   -15   10   qualifier 
 69   GUERRINI-MARALDIĀ    Luca      LONDON   0/5   -17   7   qualifier 
 70   WOOLTERTON   Robbie      EASTERN   0/5   -18   6   qualifier 
 71   MORGAN   Ryan      WALES   0/5   -19   5   qualifier 
 72   WHITCOMBE   Benjamin      EAST MIDLANDS   0/5   -21   4   qualifier 
 72   ADCOCK   Matthew      EASTERN   0/5   -21   4   qualifier 

 
Document Engarde - 5/3/2015 11:14:45 AM