Under 18 Boys' Sabre
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   WATT   Caspian      WEST MIDLANDS   6/6   20   30   qualifier 
 2   DACEY   Simon      SOUTH EAST   5/5   17   25   qualifier 
 3   FOTHERBY   James      SOUTHERN   5/5   11   25   qualifier 
 3   GRAHAM   Oliver      NORTH WEST   5/5   11   25   qualifier 
 5   WALWYN   Nathanael      JERSEY   5/6   17   29   qualifier 
 6   MORRESI   Matteo      LONDON   5/6   16   28   qualifier 
 7   DAY   James      SOUTH WEST   5/6   15   27   qualifier 
 8   VILJOEN   Ross      WEST MIDLANDS   5/6   13   27   qualifier 
 9   BERGNE   Achilles      LONDON   4/5   15   24   qualifier 
 10   COOKE   Kyle      SCOTLAND CENTRAL   4/5   13   23   qualifier 
 11   WILSON   Benjamin      WEST MIDLANDS   4/5   11   21   qualifier 
 12   LANGE SMITH   Simon      JERSEY   4/6   3   22   qualifier 
 13   LINDSAY   Christian      LONDON   3/5   4   19   qualifier 
 14   EGAN   Nial      YORKSHIRE   3/5   -1   18   qualifier 
 15   BARKER   Christopher      WALES   3/5   -2   19   qualifier 
 16   FISHER   Robert      YORKSHIRE   3/6   -1   21   qualifier 
 17   DOBEL-OBER   Lucien      EAST MIDLANDS   3/6   -5   19   qualifier 
 18   WARWICK   Ben      EAST MIDLANDS   2/5   -3   18   qualifier 
 19   CAFFREY   Patrick Edward Joseph      SOUTHERN   2/5   -3   16   qualifier 
 20   THOMAS   Cameron      SOUTH WEST   2/5   -7   15   qualifier 
 21   COLLINS   Laurie      EASTERN   2/6   0   22   qualifier 
 22   BLACKMORE   Seth      SOUTHERN   2/6   -6   20   qualifier 
 23   RIZVI   Thomas      SOUTHERN   1/5   -6   18   qualifier 
 24   SANDEMAN   Scott      SOUTH EAST   1/5   -8   13   qualifier 
 25   ROBERTS   Daniel George      WALES   1/5   -9   13   qualifier 
 26   DOBSON   Adam      SOUTH EAST   1/6   -12   14   qualifier 
 27   POTTER   Jack      YORKSHIRE   1/6   -17   10   qualifier 
 28   HUXFORD   Owen      SOUTH EAST   0/5   -11   14   qualifier 
 29   CHEUNG   Ryan      EAST MIDLANDS   0/5   -15   10   qualifier 
 30   GILLAN   Michael      NORTH WEST   0/5   -17   8   qualifier 
 31   CHESTER   Max      SOUTH EAST   0/6   -18   12   qualifier 
 32   EATWELL   Hayden      SOUTHERN   0/6   -25   5   qualifier 

 
Document Engarde - 5/3/2015 1:43:04 PM