Under 16 Boys' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Saturday 2 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   LHOSTE   Oscar      SOUTHERN   6/6   27   30   qualifier 
 2   MARTIN   Danny      LONDON   6/6   23   30   qualifier 
 2   PALLIER   Sebastian      EASTERN   6/6   23   30   qualifier 
 4   HEAD   Connor      SOUTH EAST   6/6   22   30   qualifier 
 5   RUTHERFORD   James      EAST MIDLANDS   6/6   19   30   qualifier 
 5   JOLLEY   Isaac      SOUTH EAST   6/6   19   30   qualifier 
 7   DE ALMEIDA   Dominic      SOUTHERN   6/6   18   30   qualifier 
 8   ABRAHAMS   Matthew      LONDON   6/6   18   29   qualifier 
 9   JONES   Alexander      NORTH WEST   5/6   18   29   qualifier 
 10   PAGE   James      EASTERN   5/6   13   28   qualifier 
 11   WOOLLEY   Aidan      SOUTHERN   5/6   12   27   qualifier 
 12   CROMIE   Eoghan      SOUTH WEST   5/6   10   25   qualifier 
 13   FOREY-MILLER   Jacob      SOUTHERN   5/6   9   27   qualifier 
 14   BRYSON   Louis      SCOTLAND CENTRAL   5/6   7   26   qualifier 
 15   VERDON   Paul      NORTHERN IRELAND   4/5   12   24   qualifier 
 16   DEERING   Maximilian      SOUTH EAST   4/5   11   23   qualifier 
 17   FARDELL   Felix      EASTERN   4/6   12   23   qualifier 
 18   FENYK   Anton      NORTH EAST   4/6   11   27   qualifier 
 19   WEEKS   Harry      NORTH EAST   4/6   10   24   qualifier 
 20   ASHBY   Douggie      LONDON   4/6   9   26   qualifier 
 21   WILSON   Samuel      SOUTHERN   4/6   7   20   qualifier 
 22   SAMULSKI   Jan      SCOTLAND EAST   4/6   6   22   qualifier 
 23   HOWLETT   Edmund      EAST MIDLANDS   4/6   5   20   qualifier 
 24   EHTESHAMI   Ardeshir      NORTH EAST   3/5   3   20   qualifier 
 25   STEZAKER   Benjamin      LONDON   3/5   2   21   qualifier 
 26   SUMMERFIELD   Dan      EASTERN   3/6   7   23   qualifier 
 27   SACCHI-WILSON   Sebastian      SOUTHERN   3/6   5   24   qualifier 
 28   JEROME   Matthew      LONDON   3/6   3   22   qualifier 
 29   BROWN   Bomba      EASTERN   3/6   3   21   qualifier 
 30   MONNET   Sebastian      SOUTH EAST   3/6   1   20   qualifier 
 31   DAVIES   Jack      WALES   3/6   1   19   qualifier 
 32   MANNING   Finn      SOUTH WEST   3/6   0   25   qualifier 
 33   LO   Marco      WEST MIDLANDS   3/6   0   23   qualifier 
 34   LINDEBAUM   Dennis      EAST MIDLANDS   3/6   -2   21   qualifier 
 35   PAPADOPOULOS   Alex      SCOTLAND CENTRAL   3/6   -3   19   qualifier 
 36   TERRILL   James      NORTH EAST   3/6   -3   18   qualifier 
 37   HUTTER   Bray      SOUTHERN   3/6   -4   20   qualifier 
 38   VALETTI   Luca      EASTERN   2/6   -3   19   qualifier 
 39   THOMAS   Rupert      LONDON   2/6   -4   20   qualifier 
 40   WHITTON   Andrew      NORTH EAST   2/6   -5   21   qualifier 
 41   MCANDREW   Finlay      SCOTLAND EAST   2/6   -5   19   qualifier 
 42   SMITH   Tom      WEST MIDLANDS   2/6   -7   16   qualifier 
 43   WILLIAMS   Matthew      WALES   2/6   -8   18   qualifier 
 44   GIRVIN   William      NORTHERN IRELAND   2/6   -10   14   qualifier 
 45   RAYMOND-WELLS   Tom      SOUTH EAST   2/6   -12   14   qualifier 
 46   BAXTER-ALLEN   Cameron      SOUTH WEST   2/6   -14   10   qualifier 
 47   BULL   Isaac      YORKSHIRE   1/5   -12   9   qualifier 
 48   PICKERING   Oscar      SOUTH EAST   1/6   -9   17   qualifier 
 49   RUDZKI   Jan      WEST MIDLANDS   1/6   -10   16   qualifier 
 50   D'ARRIGO   Aldo      SOUTH WEST   1/6   -11   15   qualifier 
 51   CARPENTER   Tom      JERSEY   1/6   -14   13   qualifier 
 52   DURASINOVIC   Luka      EASTERN   1/6   -14   11   qualifier 
 53   WALLACE   Luke      NORTHERN IRELAND   1/6   -15   13   qualifier 
 54   WATKINS   Aidan      SOUTH EAST   1/6   -17   9   qualifier 
 55   SINFIELD   Kieran      YORKSHIRE   1/6   -18   11   qualifier 
 56   PATON   Owen      WALES   0/5   -16   8   qualifier 
 57   WILLIAMS   Rhys      WALES   0/6   -18   12   qualifier 
 58   ZAHRAN SEIF   El-Dien      SOUTH EAST   0/6   -19   11   qualifier 
 59   TAYLOR   Freddie      EAST MIDLANDS   0/6   -20   10   qualifier 
 60   CRAIG   James      NORTH WEST   0/6   -21   8   qualifier 
 61   EL AMRANI   Ibrahim      YORKSHIRE   0/6   -25   5   qualifier 
 62   GARCIA   Jordan      YORKSHIRE   0/6   -27   3   qualifier 

 
Document Engarde - 5/2/2015 11:41:00 AM