Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   TURLEY   Alix      MALVERN HILLS SWORD FENCING   6/6   22   30   qualifier 
 2   STANIER   Lydia      FURTH   6/6   19   30   qualifier 
 3   SHEFFIELD   Laura      BRIXTON FENCING CLUB   6/6   17   30   qualifier 
 4   WAKEFIELD   Rebecca      MALVERN HILLS SWORD FENCING   5/5   15   25   qualifier 
 5   MCCARTHY   Medora      CARDINAL   5/6   22   29   qualifier 
 6   LAWSON   Danielle      MALVERN HILLS SWORD FENCING   5/6   16   29   qualifier 
 7   HIDE   Amelia      TEAM NEWCASTLE   5/6   12   29   qualifier 
 8   WOODHOUSE   Eliza      MALVERN HILLS SWORD FENCING   5/6   11   29   qualifier 
 9   SNELLIN   Holly      GRAVESHAM FENCING CLUB   5/6   8   26   qualifier 
 10   HIDE   Victoria      TEAM NEWCASTLE   4/5   15   23   qualifier 
 11   PLANT   Bethan      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   4/5   13   24   qualifier 
 12   SUMMERS   Georgina      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/5   12   23   qualifier 
 13   RAWLINS   Katie      DDRAIG WERN GWERNYFED   4/5   7   22   qualifier 
 13   HORNBY   Odette      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/5   7   22   qualifier 
 15   SHEEHAN   Zoe      SWINDON FENCING CLUB   4/6   5   22   qualifier 
 16   TRENCHARD   Lily-Mae      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   4/6   4   23   qualifier 
 17   MATHIEU   Beni      CHELSEA FENCING CLUB   4/6   3   27   qualifier 
 18   DE MARTIN   Sofia      CHELMSFORD FENCING CLUB   4/6   3   25   qualifier 
 19   KNOWLES   Katie      ABERDEEN CITY FENCING CLUB   4/6   0   23   qualifier 
 20   JEAL   Anna      HARROGATE FENCING CLUB   3/5   3   20   qualifier 
 21   HIND   Ellie      TEAM NEWCASTLE   3/5   3   19   qualifier 
 22   GRIMSHAW   Rose      STOCKPORT SWORD CLUB   3/5   2   18   qualifier 
 23   HARVIE   Eleanor      CRAWLEY SWORD CLUB   3/5   0   21   qualifier 
 24   PHILLIPSON   Elsa      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB   3/6   5   25   qualifier 
 25   JOHNSON   Kerrie      PLYMOUTH FENCING CLUB   3/6   3   23   qualifier 
 26   SANCHEZ-LETHEM   Sara      BRIXTON FENCING CLUB   3/6   3   22   qualifier 
 27   BISHOP   Catherine      PLYMOUTH FENCING CLUB   3/6   1   22   qualifier 
 28   ELSTUB   Stephanie      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL   3/6   1   20   qualifier 
 28   SPICE   Sarah      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL   3/6   1   20   qualifier 
 30   MCCORMACK   Amelia      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE CLUB   3/6   0   19   qualifier 
 31   BLACKWOOD   Eleanor      ACTIV 8   3/6   -1   19   qualifier 
 32   DE LIEDEKERKE   Larissa      ESCRIME ACADEMY   3/6   -3   21   qualifier 
 33   SHEFFIELD   Helen      BRIXTON FENCING CLUB   3/6   -5   18   qualifier 
 34   GILBERT   Keziah      TEAM NEWCASTLE   2/5   1   20   qualifier 
 35   ELSTUB   Emily      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL   2/5   -1   17   qualifier 
 36   REDIKIN   Sarah      STOCKPORT SWORD CLUB   2/5   -2   18   qualifier 
 37   SUMMERS   Charlotte      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   2/6   -5   18   qualifier 
 38   DUTHEIL DE LA ROCHERE   Guenola      ESCRIME ACADEMY   2/6   -7   20   qualifier 
 39   BOYLE   Hannah      TSCA SWORDS FENCING CLUB   2/6   -10   15   qualifier 
 40   COURT   Annabel      ESCRIME ACADEMY   1/5   -8   13   qualifier 
 41   MARTUS   Cosima      QUEENSGATE   1/5   -14   8   qualifier 
 42   HARVEY   Sarah Terese      TEAM NEWCASTLE   1/6   -5   20   qualifier 

 
Document Engarde - 2/8/2014 3:11:35 PM