Ranking, round no 1

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   EDWARDS   Theo      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE CLUB   1.000   9   25   qualifier 
 1   DEAN   Charles      TRURO FENCING CLUB   1.000   9   25   qualifier 
 3   BELOT   Antoine      ESCRIME ACADEMY   0.800   13   23   qualifier 
 4   WHELAN   Roo      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   0.800   11   24   qualifier 
 5   HUGHES   Andrew      ETON COLLEGE FC   0.800   10   24   qualifier 
 6   WHITELAW   Adam      ELTHAM COLLEGE FENCING CLUB   0.800   9   24   qualifier 
 6   STIGANT   Devlin      MALVERN HILLS SWORD FENCING   0.800   9   24   qualifier 
 6   DICKSON   Thomas      TEAM NEWCASTLE   0.800   9   24   qualifier 
 6   KURZ JORDAN   Max      HAVERSTOCK FENCING CLUB   0.800   9   24   qualifier 
 10   COOK   Noah      COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB   0.800   9   21   qualifier 
 11   CAFARO   Jack      LLANTWIT MAJOR   0.800   7   23   qualifier 
 11   MAY   Joseph      TEAM NEWCASTLE   0.800   7   23   qualifier 
 13   CARR   David      KINGS SCHOOL ROCHESTER   0.800   7   21   qualifier 
 14   CROMIE   Conall      TRURO FENCING CLUB   0.800   6   24   qualifier 
 14   LUCAS   Tyler      BRIXTON FENCING CLUB   0.800   6   24   qualifier 
 16   STRATH   Oliver      WELLINGTON   0.800   6   23   qualifier 
 16   RUSSELL   James Euan      SURREY SWORDS FENCING CLUB   0.800   6   23   qualifier 
 18   SCHNEIDER   Benjamin      ABINGDON FENCING CLUB   0.800   6   22   qualifier 
 19   ANDREWS   Benjamin      PLYMOUTH FENCING CLUB   0.800   5   22   qualifier 
 20   REYNOLDS   Jake      WARWICK SCHOOL FENCING CLUB   0.600   8   22   qualifier 
 21   GIBBON   Jan Krystof      CARDIFF FENCING CLUB   0.600   7   21   qualifier 
 22   DAWSON   Jack      ABINGDON FENCING CLUB   0.600   7   20   qualifier 
 23   GALLIMORE-TALLEN   William      FOUR OF CLUBS   0.600   6   23   qualifier 
 23   JORDAN   Owen      FRISBY FENCERS   0.600   6   23   qualifier 
 25   DULAC   Joseph      ESCRIME ACADEMY   0.600   6   22   qualifier 
 26   PRIOR   Cameron      GRAVESHAM FENCING CLUB   0.600   3   22   qualifier 
 26   COOPER   Matthew      WINGERWORTH FENCING CLUB   0.600   3   22   qualifier 
 28   HELLINGS   Joshua      PLYMOUTH FENCING CLUB   0.600   2   20   qualifier 
 28   EAST   Will      KRFC   0.600   2   20   qualifier 
 30   MANSON   Justin      ESCRIME ACADEMY   0.600   1   19   qualifier 
 31   CUMMINS   Ryan      REGENT FENCING CLUB   0.600   1   18   qualifier 
 32   SWINBANK   Felix      WINGERWORTH FENCING CLUB   0.600   -1   19   qualifier 
 33   STEVENS   Joshua      GLASTONBURY   0.400   2   20   qualifier 
 34   MORRIS   George      STOCKPORT SWORD CLUB   0.400   0   21   qualifier 
 35   KARUNARATNE   Nisal      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.400   0   20   qualifier 
 36   DOBIE   Nick      SWINDON FENCING CLUB   0.400   -1   19   qualifier 
 37   BLUCK   Martin      ASHTON FENCING CENTRE   0.400   -2   20   qualifier 
 38   HOPE   Oliver      THE KINGS SCHOOL   0.400   -2   19   qualifier 
 38   GIOVANNONE   Alessandro      WARWICK SCHOOL FENCING CLUB   0.400   -2   19   qualifier 
 40   DU PREE-THOMAS   Piers      PLYMOUTH FENCING CLUB   0.400   -3   17   qualifier 
 41   HARVEY   Tobias Charles      TRURO FENCING CLUB   0.400   -4   16   qualifier 
 42   BEGLEY-JONES   Murray      KINGSTON FENCING CLUB   0.200   -3   17   qualifier 
 43   GORDON   Martin      ELGIN DUALISTS   0.200   -5   19   qualifier 
 44   ROBINSON   Peter      GUILDFORD FENCING CLUB   0.200   -6   17   qualifier 
 45   SCHULTE   Max      THE LANSDOWNE FENCING CLUB   0.200   -6   15   qualifier 
 46   SELLS   Alexander      PLYMOUTH FENCING CLUB   0.200   -7   15   qualifier 
 46   MACPHERSON   Steven      GRAVESHAM FENCING CLUB   0.200   -7   15   qualifier 
 48   JONES   Luke      REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   0.200   -7   14   qualifier 
 49   HOPE   Arran      THE KINGS SCHOOL   0.200   -8   14   elimenated 
 50   LATHAM   Matthew      ROYAL GRAMMAR SCHOOL HIGH WYCOMBE   0.200   -10   14   elimenated 
 50   WAKE   James      HYMAS   0.200   -10   14   elimenated 
 52   SY-QUIA   Alexander      THE KINGS SCHOOL   0.200   -10   13   elimenated 
 53   PAUL   Dominic      STOCKPORT SWORD CLUB   0.200   -11   13   elimenated 
 54   HAYNES   James      HARROGATE FENCING CLUB   0.200   -12   12   elimenated 
 55   LEVER   Matthew      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE CLUB   0.200   -13   11   elimenated 
 56   HOLT   Oscar      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.200   -14   10   elimenated 
 57   JEAL   James      HARROGATE FENCING CLUB   0.000   -14   11   elimenated 
 58   DEGORCE   Aurelien      ESCRIME ACADEMY   0.000   -15   10   elimenated 
 58   PERILLY   Adam      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.000   -15   10   elimenated 
 60   WENHAM   Henry      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.000   -19   6   elimenated 

 
Document Engarde - 2/8/2014 12:27:44 PM