Ranking, round no 1

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   HENDRIE   George      CHICHESTER   1.000   27   30   qualifier 
 2   SADIQ   Hussain      ACADEMY   1.000   22   30   qualifier 
 3   BAILEY   George      NEWHAM SWORDS   1.000   21   30   qualifier 
 4   RAI   Rajan      NEWHAM SWORDS   1.000   19   29   qualifier 
 5   BEARDMORE   Alexander      FIGHTING FIT FENCING CLUB   1.000   12   25   qualifier 
 6   BROSNAN   James      SALLE PAUL FENCING CLUB   0.833   22   29   qualifier 
 7   DOHERTY   Nathan      SHEFFIELD BUCCANEERS   0.833   22   28   qualifier 
 8   BRYANT   Lyle      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.833   16   29   qualifier 
 9   BIRCH   Jai      NEWHAM SWORDS   0.833   15   28   qualifier 
 10   KISS   Daniel      SALLE KISS FENCING CLUB   0.833   15   26   qualifier 
 11   NICHOLAS   Kameron      NEWHAM SWORDS   0.833   12   27   qualifier 
 11   PAGE   James      NEWHAM SWORDS   0.833   12   27   qualifier 
 13   PRIESTLEY   Ben      TEAM MELIA   0.833   11   28   qualifier 
 14   LOZOVIK   Alan      NEWHAM SWORDS   0.800   10   23   qualifier 
 15   LEE   Toby      SUSSEX HOUSE FENCING CLUB   0.800   10   22   qualifier 
 16   LEWIS   Celyn      RUSSELL SWORDS   0.800   9   22   qualifier 
 17   FEASTER   John      MALVERN HILLS SWORD FENCING   0.800   8   18   qualifier 
 18   DE ALMEIDA   Dominic      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.667   13   27   qualifier 
 19   SCHLINDWEIN   Alexandre      LEICESTER FENCING CLUB   0.667   11   26   qualifier 
 20   RIDSDALE   Ethan      RUSSELL SWORDS   0.667   10   24   qualifier 
 21   HEAD   Ian      WHITGIFT   0.667   9   26   qualifier 
 22   ST JOHN   Charlie      ZFW FENCING CLUB   0.667   9   25   qualifier 
 23   FEASTER   Daniel      MALVERN HILLS SWORD FENCING   0.667   9   23   qualifier 
 24   RUSSELL   Iain      WEST FIFE FENCING CLUB   0.667   8   24   qualifier 
 25   BASHIR   Ibrahim      BRISTOL FENCING CLUB   0.667   7   25   qualifier 
 26   DOHERTY   Alexander      ROOM 1 ON 1   0.667   -2   20   qualifier 
 27   ADEBAJO   Habib      NEWHAM SWORDS   0.667   -3   22   qualifier 
 28   DONOVAN   Alex      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.600   8   21   qualifier 
 29   JORDAN   Peter      SALLE PAUL FENCING CLUB   0.600   6   21   qualifier 
 30   MINOTT   Kamal      NEWHAM SWORDS   0.600   4   22   qualifier 
 31   MULCAHY   Isaac      GLASTONBURY   0.600   3   19   qualifier 
 32   DOUGLAS   Jack      WALLACE FENCING ACADEMY   0.600   3   16   qualifier 
 33   LIMA   Nikolas      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   3   20   qualifier 
 34   PALLIER   Sebastian      ACTIV 8   0.500   2   23   qualifier 
 35   MORLEY   Alexander      RLS FENCING CLUB   0.500   2   22   qualifier 
 36   DE LANGE   Kieran      SALLE OXON   0.500   1   22   qualifier 
 37   BECK   Alexander      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   0   19   qualifier 
 38   WOOLLEY   Aidan      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   -1   21   qualifier 
 39   BERNSTEIN   Richard      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   0.500   -1   18   qualifier 
 40   SACCHI WILSON   Sebastian      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   -2   24   qualifier 
 41   TAYLOR   Harrison      SALLE OXON   0.500   -2   21   qualifier 
 42   DI FRANCESCO   Hugo      ACADEMY   0.500   -3   19   qualifier 
 43   ATKIN   Samuel      HYMERS COLLEGE   0.500   -4   18   qualifier 
 44   HAYNES   Gabriel      ROOM 1 ON 1   0.500   -4   17   qualifier 
 44   MAHY   Jacob      ROOM 1 ON 1   0.500   -4   17   qualifier 
 46   HIGGS   Michael      ROOM 1 ON 1   0.400   0   17   qualifier 
 47   DEERING   Maximilian      SALLE BOSTON   0.400   -3   15   qualifier 
 48   SLAUGHTER   Alexander      ETON COLLEGE FENCING CLUB   0.400   -9   13   qualifier 
 49   KOUDOU   Michael      NEWHAM SWORDS   0.333   -2   21   qualifier 
 50   SAVILLE-FERGUSON   Comrie      SALLE HOLYROOD   0.333   -4   21   qualifier 
 51   MILLAR   Theo      RBAI   0.333   -4   20   qualifier 
 52   JONES   Alexander      SALLE KISS FENCING CLUB   0.333   -4   19   qualifier 
 53   WILLIAMS   Robert      BATH SWORD CLUB   0.333   -5   17   qualifier 
 54   HILL   Michael      REGENT FENCING CLUB   0.333   -6   17   qualifier 
 55   ALDERMAN   Shaun      SHETLAND FENCING CLUB   0.333   -8   20   qualifier 
 56   COLLINS   Laurie      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   0.333   -11   12   qualifier 
 57   SADEGHPOOR   Etienne      WEST FIFE FENCING CLUB   0.200   -4   17   qualifier 
 58   MILLER   Jack      ROOM 1 ON 1   0.200   -9   15   qualifier 
 59   LE MAITRE   James      ROOM 1 ON 1   0.200   -12   10   qualifier 
 60   JUNG   Jimmy      ACADEMY   0.167   -11   17   qualifier 
 61   SPARKES   Adam      ROOM 1 ON 1   0.167   -13   15   elimenated 
 62   INDERWICK   Jonty      ROOM 1 ON 1   0.167   -13   14   elimenated 
 63   WRIGHT   Joe      WATFORD FC   0.167   -13   12   elimenated 
 64   BURROWS   Sean      LEICESTER FENCING CLUB   0.167   -14   14   elimenated 
 65   TAYLOR   William      MID DOWN FENCING CLUB   0.167   -15   13   elimenated 
 66   GREY   Antoine      SALLE OXON   0.167   -16   13   elimenated 
 67   KING   Stephen      ROOM 1 ON 1   0.167   -20   8   elimenated 
 68   EVANS   Joel      ROOM 1 ON 1   0.167   -23   5   elimenated 
 69   CROMIE   Eoghan      TRURO FC   0.000   -18   7   elimenated 
 70   VOYEUX   Alfred      ACADEMY   0.000   -18   6   elimenated 
 71   BACHELARD BAKAL   Alexander      ACADEMY   0.000   -20   10   elimenated 
 72   DURASINOVIC   Luka      ACADEMY   0.000   -23   7   elimenated 
 72   HALL   James      ROOM 1 ON 1   0.000   -23   7   elimenated 
 74   DAVIES   Jack      WREXHAM   0.000   -24   6   elimenated 
 75   MESNAGER   Valentin      CEW BELGIUM   abandon1         abandonment 

 
Document Engarde - 2/9/2014 12:14:03 PM