Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   CORMACK   Eleanor      KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   6/6   16   30   qualifier 
 1   RADFORD   Amy      MALVERN HILLS SWORD FENCING   6/6   16   30   qualifier 
 3   HIDE   Amelia      TEAM NEWCASTLE   5/5   8   23   qualifier 
 4   GUNDRY   Jessica      TRURO FENCING CLUB   5/6   14   28   qualifier 
 5   HIDE   Victoria      TEAM NEWCASTLE   5/6   13   25   qualifier 
 6   SUMMERS   Francesca      MALVERN HILLS SWORD FENCING   5/6   11   26   qualifier 
 7   POWELL   Elisabeth      TEAM MELIA   5/6   10   28   qualifier 
 8   STANIER   Lydia      FURTH   5/6   10   26   qualifier 
 8   PLANT   Bethan      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   5/6   10   26   qualifier 
 10   NESBITT   Hannah      NEWCASTLE FENCING CLUB   4/5   11   24   qualifier 
 11   LAWSON   Danielle      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/5   10   24   qualifier 
 12   GREETHAM   Sadie      HARROGATE FENCING CLUB   4/5   9   24   qualifier 
 13   JEAL   Anna      HARROGATE FENCING CLUB   4/5   5   24   qualifier 
 14   JONES   Caitlin      HAVERSTOCK FENCING CLUB   4/6   10   27   qualifier 
 15   SUMMERS   Georgina      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/6   7   24   qualifier 
 16   SPICE   Sarah      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL   4/6   5   25   qualifier 
 16   TURLEY   Alix      MALVERN HILLS SWORD FENCING   4/6   5   25   qualifier 
 18   MCCARTHY   Medora      CARDINAL   4/6   5   24   qualifier 
 19   HIND   Ellie      TEAM NEWCASTLE   4/6   4   23   qualifier 
 20   WHITFIELD   Madeleine      LASZLO   4/6   3   23   qualifier 
 21   KNOWLES   Katie      ABERDEEN CITY FENCING CLUB   3/6   3   26   qualifier 
 22   BRADLEY   Ellen      CLUB ESCRIME WINCHESTER   3/6   1   26   qualifier 
 23   MAYLE   Rebecca      UNATTACHED   3/6   0   26   qualifier 
 24   RAWLINS   Katie      DDRAIG WERN GWERNYFED   3/6   -3   19   qualifier 
 25   SNELLIN   Holly      GRAVESHAM FENCING CLUB   3/6   -4   19   qualifier 
 26   WOODHOUSE   Eliza      MALVERN HILLS SWORD FENCING   3/6   -5   18   qualifier 
 27   LINDSAY   Georgina      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/5   -1   21   qualifier 
 28   GRIMSHAW   Rose      STOCKPORT SWORD CLUB   2/5   -4   17   qualifier 
 29   SANCHEZ-LETHEM   Sara      BRIXTON FENCING CLUB   2/6   0   23   qualifier 
 30   BISHOP   Catherine      PLYMOUTH FENCING CLUB   2/6   -1   24   qualifier 
 31   BLACKWOOD   Eleanor      ACTIV 8   2/6   -4   20   qualifier 
 32   HARVIE   Eleanor      CRAWLEY SWORD CLUB   2/6   -6   20   qualifier 
 33   TRENCHARD   Lily-Mae      ROOM ONE ON ONE:SALLE HARNISH   2/6   -6   18   qualifier 
 34   SUMMERS   Charlotte      MALVERN HILLS SWORD FENCING   2/6   -8   16   qualifier 
 35   WAKEFIELD   Rebecca      MALVERN HILLS SWORD FENCING   1/5   -6   17   qualifier 
 36   SHEEHAN   Zoe      SWINDON FENCING CLUB   1/5   -6   16   qualifier 
 37   HARVEY   Sarah Terese      TEAM NEWCASTLE   1/5   -8   16   qualifier 
 38   LAMBERT   Justine      KING SCHOOL   1/5   -8   15   qualifier 

 
Document Engarde - 2/9/2014 2:39:07 PM