Ranking, round no 1

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   CAMPBELL   Yasmin      FIGHTING FIT FENCING CLUB   1.000   26   30   qualifier 
 2   CLARKE   Jade      WELLINGTON SWORDS   1.000   25   30   qualifier 
 3   FEKLISTOVA   Katrina      NEWHAM SWORDS   1.000   22   30   qualifier 
 4   TAYLOR   Lucy      MID DOWN FENCING CLUB   1.000   20   30   qualifier 
 4   KURTIS   Emma      HYMERS COLLEGE   1.000   20   30   qualifier 
 6   DMOCHOWSKA   Isabella      FIGHTING FIT FENCING CLUB   1.000   15   30   qualifier 
 7   MOSS   Amber      ARNOLD & CARLTON SWORD CLUB   1.000   14   25   qualifier 
 8   EDWARDS   Asha      LASZLO   0.833   16   28   qualifier 
 9   GILL   Isabella      SALLE PAUL FENCING CLUB   0.833   15   26   qualifier 
 10   SHAW   Rachel      NEWHAM SWORDS   0.833   13   27   qualifier 
 11   BEARDMORE   Kate      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.800   12   23   qualifier 
 12   HUGHES   Phoebe      LASZLO   0.667   14   26   qualifier 
 13   ELLIS   Bethany      WREKIN SWORD CLUB   0.667   13   26   qualifier 
 14   CAMPBELL   Alice      NEWHAM SWORDS   0.667   7   27   qualifier 
 15   WEBB   Georgia      LASZLO   0.667   5   25   qualifier 
 16   BABAEVA   Seville      ESCRIME ACADEMY   0.667   2   22   qualifier 
 17   TAYLOR   Tiffany      SALLE OXON   0.600   4   20   qualifier 
 18   NEWTON-HUGHES   Phoebe      MANCHESTER FENCING CLUB   0.500   3   22   qualifier 
 19   HARDIE   Heloise      OXFORD FENCING CLUB   0.500   3   19   qualifier 
 20   FAIRMAN   Charlotte      CLUB ESCRIME WINCHESTER   0.500   2   23   qualifier 
 21   BEATTIE   Keziah      BELFAST FENCING CLUB   0.500   1   22   qualifier 
 22   MOND   Amanda      THREE RIVERS YOUNG BLADES   0.500   -1   23   qualifier 
 23   BRUNNSTROM   Ebba      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   -2   17   qualifier 
 23   POWELL   Alexandra      TEAM MELIA   0.500   -2   17   qualifier 
 25   WHITFIELD   Madeleine      LASZLO   0.500   -3   21   qualifier 
 26   PHILPOTT   Rachel      BELFAST FENCING CLUB   0.500   -5   18   qualifier 
 27   MORRISON   Ailsa      EDINBURGH FENCING CLUB   0.500   -5   16   qualifier 
 28   BEARDMORE   Emily      FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   -6   16   qualifier 
 29   BEDSON   Amelia      WREKIN SWORD CLUB   0.400   -9   14   qualifier 
 30   GRANVILLE   Rhiannon      BATH SWORD CLUB   0.333   1   22   qualifier 
 31   O'DONNELL   Niamh      WEST FIFE FENCING CLUB   0.333   -2   21   qualifier 
 32   DELL'AQUILA   Lorenza      COBHAM FENCING CLUB   0.333   -4   20   qualifier 
 33   BLACK   Mirren      COBHAM FENCING CLUB   0.333   -5   18   qualifier 
 33   HAYWARD-BROWN   Magdalene      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   0.333   -5   18   qualifier 
 35   PATEL   Serena      ALDERSHOT FENCING CLUB   0.333   -9   16   qualifier 
 36   DE LANGE   Kayleigh      SALLE OXON   0.333   -10   15   qualifier 
 37   ABRAHAMS   Sophie      SALLE PAUL FENCING CLUB   0.333   -11   13   qualifier 
 38   COPE   Aimee      SALLE KISS FENCING CLUB   0.333   -14   13   qualifier 
 39   WILLIAMS   Rebeccah      CARDIFF FENCING CLUB   0.200   -5   16   elimenated 
 40   GRANVILLE   Bronwen      BATH SWORD CLUB   0.167   -9   14   elimenated 
 41   KURTIS   Lucy      HYMERS COLLEGE   0.167   -11   18   elimenated 
 42   WOODIWISS   Zoe      UNATTACHED   0.167   -12   17   elimenated 
 43   PORTER   Jasmine      THREE RIVERS YOUNG BLADES   0.167   -13   13   elimenated 
 44   BROWN   Niamh      WEST FIFE FENCING CLUB   0.000   -16   9   elimenated 
 45   STEELE   Eden      WEST FIFE FENCING CLUB   0.000   -22   8   elimenated 
 46   THOMAS   Jemimah      SALLE OXON   0.000   -24   6   elimenated 
 46   FAIRMAN   Victoria      CLUB ESCRIME WINCHESTER   0.000   -24   6   elimenated 
 48   GOODCHILD   Heather      BEXLEY FENCING CLUB   0.000   -24   5   elimenated 

 
Document Engarde - 2/8/2014 2:18:26 PM