Under 14 Girls' Epée
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Monday 4 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   ASHBY   Taylor      SOUTH WEST   6/6   20   30   qualifier 
 2   HENDERSON-ROE   Maia      EASTERN   6/6   20   25   qualifier 
 3   DUDLEY   Amelia      SOUTH EAST   6/6   17   30   qualifier 
 4   TAYLOR   Eleanor      EASTERN   6/6   12   27   qualifier 
 5   SOUTHALL   Natasha      WEST MIDLANDS   6/6   11   30   qualifier 
 6   OIEN   Jacqueline      LONDON   6/6   10   30   qualifier 
 7   STEWART   Alex      SCOTLAND CENTRAL   5/6   13   29   qualifier 
 8   SLATER   Charlotte      NORTHERN IRELAND   5/6   13   27   qualifier 
 9   LEVER   Rachael      EASTERN   5/6   12   29   qualifier 
 10   PARMAR   Elena      SOUTH EAST   5/6   11   24   qualifier 
 11   CHUNG-HALPERN   Ines      LONDON   5/6   9   21   qualifier 
 12   GRANVILLE   Bronwen      SOUTH WEST   5/6   4   20   qualifier 
 13   HERRLING   Messina      SOUTHERN   4/6   10   22   qualifier 
 14   MCCORMACK   Maisie      EASTERN   4/6   6   24   qualifier 
 15   JEAL   Laura      YORKSHIRE   4/6   6   21   qualifier 
 16   LOUIS   Avery      LONDON   4/6   4   26   qualifier 
 17   COUNTER   Zoe      NORTH EAST   4/6   4   22   qualifier 
 18   MARZEJEWSKA   Jagoda      SCOTLAND CENTRAL   4/6   3   20   qualifier 
 19   HAYNES   Georgia      YORKSHIRE   4/6   2   23   qualifier 
 20   PEAT   Georgia      EAST MIDLANDS   3/6   7   18   qualifier 
 21   NOBLE   Niamh      EAST MIDLANDS   3/6   3   22   qualifier 
 22   MITCHELL   Georgina      EAST MIDLANDS   3/6   2   25   qualifier 
 23   ANDREWS   Emma      SOUTH WEST   3/6   -1   21   qualifier 
 24   WYER-ROBERTS   Grace      EASTERN   3/6   -3   21   qualifier 
 24   MILES   Katy      SOUTH WEST   3/6   -3   21   qualifier 
 26   TIDMARSH   Kate      LONDON   3/6   -6   15   qualifier 
 27   WATKINS   Abigail      WALES   2/6   4   25   qualifier 
 28   WILLETT   Lulu      SOUTH EAST   2/6   3   22   qualifier 
 29   CHARLSON   Elanor      WEST MIDLANDS   2/6   -1   21   qualifier 
 30   CROCKETT   Sasha      SOUTH EAST   2/6   -2   18   qualifier 
 31   ROBSON   Emilia      NORTH EAST   2/6   -3   23   qualifier 
 32   HEAPS   Hannah      NORTH WEST   2/6   -7   21   qualifier 
 33   KNOWLES   Charlotte      SOUTHERN   2/6   -7   20   qualifier 
 34   GRAHAM   Megan      NORTH EAST   2/6   -7   17   qualifier 
 35   ELKINGTON   Holly      EASTERN   2/6   -8   14   qualifier 
 36   RENHARD   Pheobe      YORKSHIRE   2/6   -9   14   qualifier 
 36   KAVANAGH-DICK   Lucy      NORTHERN IRELAND   2/6   -9   14   qualifier 
 38   VAN TEIJLINGEN   Kitty      SOUTHERN   2/6   -10   15   qualifier 
 39   GRANT   Lucy      SCOTLAND CENTRAL   1/6   -6   18   qualifier 
 40   DELL'AQUILA   Lorenza      SOUTH EAST   1/6   -8   19   qualifier 
 41   STANLEY   Zoe      NORTHERN IRELAND   1/6   -9   20   qualifier 
 42   COOPER   Elizabeth      SOUTH EAST   1/6   -9   11   qualifier 
 43   TREVETHAN   Lottie      WEST MIDLANDS   1/6   -10   18   qualifier 
 44   MABBS   Alannah      EASTERN   1/6   -13   14   qualifier 
 45   BRUZGO   Wiktoria      WEST MIDLANDS   1/6   -17   12   qualifier 
 46   EDGECLIFFE-JOHNSON   Imogen      SOUTHERN   1/6   -18   10   qualifier 
 47   CURWEN   Becci      SOUTH WEST   0/6   -13   17   qualifier 
 47   RAYNER   Pheobe      YORKSHIRE   0/6   -13   17   qualifier 
 49   HORNBY   Hannah      SOUTHERN   0/6   -14   14   qualifier 

 
Document Engarde - 04/05/2015 11:39:05