Under 14 Girls' Foil
British Youth Championships 2015
English Institute of Sport, Sheffield
Sunday 3 May 2015

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   LUKAITE   Emilija      EASTERN   6/6   26   30   qualifier 
 2   BLACK   Mirren      SOUTH EAST   6/6   22   30   qualifier 
 3   SALLABA   Tara      SOUTH EAST   5/5   21   25   qualifier 
 4   GRANVILLE   Bronwen      SOUTH WEST   5/5   19   25   qualifier 
 4   JONES   Rachel      NORTH WEST   5/5   19   25   qualifier 
 6   RAIYAT   Henna      WEST MIDLANDS   5/5   17   25   qualifier 
 6   NEWTON-HUGHES   Phoebe      NORTH WEST   5/5   17   25   qualifier 
 8   PEAKE   Sophie      WEST MIDLANDS   5/6   16   27   qualifier 
 9   SILK   Georgia      SOUTH EAST   5/6   12   26   qualifier 
 10   HOME   Amy      NORTH WEST   4/5   14   24   qualifier 
 11   SLATER   Charlotte      NORTHERN IRELAND   4/5   11   24   qualifier 
 12   MOND   Amanda      LONDON   4/5   9   24   qualifier 
 13   BEARDMORE   Emily      SOUTHERN   4/5   8   20   qualifier 
 14   DELL'AQUILA   Lorenza      SOUTH EAST   4/5   7   19   qualifier 
 15   MAYER-RIECKH   Miriam      SOUTHERN   4/6   12   23   qualifier 
 16   EDWARDS   Megan      WALES   4/6   4   24   qualifier 
 17   MCCALLUM   Tegan      NORTH EAST   3/5   8   20   qualifier 
 18   CORMICAN   Ciara      NORTHERN IRELAND   3/5   6   20   qualifier 
 18   WEEKS   Charity      NORTH EAST   3/5   6   20   qualifier 
 20   CURWEN   Becci      SOUTH WEST   3/5   5   21   qualifier 
 21   HARBORD   Emily      SOUTH WEST   3/5   5   20   qualifier 
 22   RUSSO   Aglaia      LONDON   3/5   3   18   qualifier 
 23   DUDLEY   Amelia      SOUTH EAST   3/5   -1   17   qualifier 
 24   SHAW   Sarah      NORTHERN IRELAND   3/6   1   22   qualifier 
 25   CHAPMAN-PARSONS   Amy Alethea      WALES   3/6   -1   18   qualifier 
 26   TREVITHICK   Anna      YORKSHIRE   2/5   -1   17   qualifier 
 27   HALES   Rhiannon      SOUTHERN   2/5   -1   14   qualifier 
 28   HOULT   Lucy      SOUTH EAST   2/5   -2   16   qualifier 
 29   RUSSO   Costanza      LONDON   2/5   -4   19   qualifier 
 30   BIRD   Lily      LONDON   2/5   -4   16   qualifier 
 31   SAVAGE   Olivia      SOUTH WEST   2/5   -7   14   qualifier 
 32   BRITTON   Louisa      WALES   2/5   -7   11   qualifier 
 33   WILLIAMS-STEWART   Teagan      EASTERN   2/5   -9   13   qualifier 
 34   FRY   Lottie      YORKSHIRE   2/5   -10   13   qualifier 
 35   EDGECLIFFE-JOHNSON   Imogen      SOUTHERN   2/6   -1   20   qualifier 
 36   WALKER   Matilda      NORTH WEST   2/6   -4   16   qualifier 
 37   WARD   Chloe      SOUTHERN   1/5   -5   17   qualifier 
 38   CANTY   Sephrenia      WALES   1/5   -7   14   qualifier 
 39   DOLAN   Phoebe      EASTERN   1/5   -9   15   qualifier 
 40   ROBSON   Emilia      NORTH EAST   1/5   -11   12   qualifier 
 41   SUTHERLAND   Imogen      EASTERN   1/5   -14   9   qualifier 
 42   LONG   Shelby      EAST MIDLANDS   1/5   -17   6   qualifier 
 43   FILLINGHAM   Anna      YORKSHIRE   1/6   -19   9   qualifier 
 44   HERRICK   Lucinda      LONDON   1/6   -20   7   qualifier 
 45   STANLEY   Zoe      NORTHERN IRELAND   0/5   -12   13   qualifier 
 46   MILLER   Tanziila      NORTH EAST   0/5   -17   6   qualifier 
 47   BOWERS   Kathryn      SOUTH EAST   0/5   -18   7   qualifier 
 48   DASSU   Lujain      EAST MIDLANDS   0/5   -19   6   qualifier 
 49   COX   Caitlin      EAST MIDLANDS   0/6   -23   7   qualifier 
 50   CLAPP   Olivia      EAST MIDLANDS   0/6   -25   5   qualifier 

 
Document Engarde - 03/05/2015 17:08:10