Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   AMSALEM   Rubin      CAMDEN FENCING CLUB   6/6   23   30   qualifier 
 1   WEBB   Jonathan      CAMDEN FENCING CLUB   6/6   23   30   qualifier 
 3   ROGERSON   Noah      TRURO FENCING CLUB   6/6   22   30   qualifier 
 4   POTTER   Nathan      CAMDEN FENCING CLUB   6/6   20   30   qualifier 
 5   GANDER-COMPTON   Jacob      BEDFORD FENCING CLUB   6/6   18   30   qualifier 
 6   POTTER   James      CAMDEN FENCING CLUB   5/6   16   28   qualifier 
 7   BURTON   George      BEDFORD FENCING CLUB   5/6   15   28   qualifier 
 8   SAUNDERS   Awen      TRURO FENCING CLUB   5/6   13   28   qualifier 
 9   DACEY   Simon      MX OAKWOOD FENCING CLUB   5/6   13   25   qualifier 
 10   DOWSE   Niall      MX FENCING CLUB   5/6   12   29   qualifier 
 11   CRAZE   Jamie      TRURO FENCING CLUB   5/6   11   27   qualifier 
 12   ALDOUS-GRANBY   James      ROOM ONE-ON-ONE   5/6   10   29   qualifier 
 13   WILLIAMS   Nick      UNIVERSITY OF PORTSMOUTH FENCING CLUB   5/6   9   25   qualifier 
 14   HOWES   Nicholas      SOUTH LONDON SWORDS   5/6   8   27   qualifier 
 15   HALLIWELL   William      SHAKESPEARES SWORDS   4/6   12   23   qualifier 
 16   WATT   Caspian      SHAKESPEARES SWORDS   4/6   9   28   qualifier 
 17   AMSALEM   Eden      CAMDEN FENCING CLUB   4/6   7   26   qualifier 
 18   ROONEY   Samuel      ESCRIME ACADEMY   3/6   6   25   qualifier 
 19   MCPHERSON   Robert      TRURO FENCING CLUB   3/6   5   26   qualifier 
 20   COOPER   Samuel      SHAKESPEARES SWORDS   3/6   3   24   qualifier 
 21   HAMILTON   Thomas Zachary      SHAKESPEARES SWORDS   3/6   2   24   qualifier 
 22   EDMUNDSON   Jack      SOUTH LONDON SWORDS   3/6   1   24   qualifier 
 23   HUDSON   Matthew      ROOM ONE-ON-ONE   3/6   1   22   qualifier 
 24   LINDSAY   Christian      CAMDEN FENCING CLUB   3/6   1   19   qualifier 
 25   FLORENCE   Isaac      DDRAIG WERN GWERNYFED   3/6   0   21   qualifier 
 26   JACKSON   Thomas      SHAKESPEARES SWORDS   3/6   -1   20   qualifier 
 27   RUSSEN   Matthew      BRENTWOOD SCHOOL FENCING CLUB   3/6   -2   22   qualifier 
 28   LANGE-SMITH   Simon      REGENT FENCING CLUB   3/6   -2   18   qualifier 
 29   WALWYN   Nathanael      REGENT FENCING CLUB   2/6   -2   21   qualifier 
 30   REN   Ethan T      RUSSELL SWORDS   2/6   -3   21   qualifier 
 31   ROBINSON   Nathaniel      MX FENCING CLUB   2/6   -3   18   qualifier 
 32   TALBOT   Henry      SHAKESPEARES SWORDS   2/6   -6   19   qualifier 
 33   DOWSE   Kieran      MX FENCING CLUB   2/6   -6   17   qualifier 
 34   VIGAR   Harry      MILLFIELD SCHOOL FENCING CLUB   2/6   -7   18   qualifier 
 35   DU MONT   Ben      ROOM ONE-ON-ONE   2/6   -8   18   qualifier 
 36   LINDLEY   Thomas      MARSHALL FENCING CLUB   2/6   -8   16   qualifier 
 37   WILSON   Calum      SHAKESPEARES SWORDS   2/6   -9   16   qualifier 
 38   BOOTE   Alexander      TRURO FENCING CLUB   2/6   -10   15   qualifier 
 39   LE MAITRE   Alexander      SALLE 101: ELIZABETH COLLEGE FENCING CLUB   2/6   -11   15   qualifier 

 
Document Engarde - 09/02/2014 15:05:00