Cadet Men's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Fencers (present 74)

 Seeding   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   KISS   Daniel   101329      SALLE KISS 
 2   FINCH   Samuel Marc Leonard   124134      FIGHTING FIT 
 3   DE ALMEIDA   Dominic   100205      FIGHTING FIT 
 4   NICHOLAS   Kameron   112808      FIGHTING FIT 
 5   BIRD   Harry   99978      SALLE BOSTON 
 6   PALLIER   Sebastian   105465      ACTIV8 
 7   PAGE   James   105571      NEWHAM SWORDS 
 8   BATES   Ben   101817      BATH SWORD 
 9   ARCHER   Ciaran   96039      NEWHAM SWORDS 
 10   FARDELL   Felix   104371      COLCHESTER & DISTRICT 
 12   JONES   Alexander   101015      SALLE KISS 
 13   WOOLLEY   Aidan   101480      FIGHTING FIT 
 14   DEAMER   Euan   100432      CRAWLEY SWORD 
 15   ABRAHAMS   Matthew   108527      ZFW 
 17   LHOSTE   Oscar   120610      FIGHTING FIT 
 18   MILLAR   Theo   114552      BELFAST 
 19   ASHBY   Douglas   107518      ST BENEDICTS 
 20   LEWIS   Celyn   108063      CARDIFF 
 21   DEERING   Maximilian   107201      SALLE BOSTON 
 23   STEZAKER   Benjamin   104567      SALLE PAUL 
 25   VALETTI   Luca   117040      SUSSEX HOUSE 
 27   MCANDREW   Finlay   117377      SALLE HOLYROOD 
 28   STEWART   Jacob   100805      SUSSEX HOUSE 
 29   MONNET   Sebastian   110136      SALLE BOSTON 
 30   MARTIN   Danny   118990      RLS 
 33   GILL   Alessandro   109331      SALLE PAUL 
 34   SUMMERFIELD   Dan   113225      DRAGON FENCING CAMBRIDGE 
 35   WILLIAMS   Rob   102179      BATH SWORD 
 36   JEROME   Matthew   113181      SALLE BOSTON 
 37   QUELCH   Leon   116891      SALLE OXON 
 38   DOLAN   George   95138      YBFC (NORTH WALES) 
 39   DAWSON   Ashley   113550      CHESTER FENCING: SALLE SCIPANOVS 
 41   GAUTAM   Brij   109023      SALLE PAUL 
 42   GERLACH   Robin   105161      CAMBRIDGE SWORD 
 43   HAYNES   Gabriel   111803      ROOM ONE ON ONE 
 44   JOLLEY   Isaac   111664      CHICHESTER 
 45   HOWLETT   Edmund   117173      ARNOLD & CARLTON SWORD 
 46   FOREY-MILLER   Jacob   116870      SALLE OXON 
 47   INDERWICK   Jonty   105115      ROOM ONE ON ONE 
 49   EDWARDS   Owen   117361      WREXHAM 
 50   HEAD   Connor   103341      WHITGIFT 
 51   SACCHI WILSON   Sebastian   113269      FIGHTING FIT 
 53   KELLY   James Clark   101543      FIGHTING FIT 
 54   RUTHERFORD   James   114522      ARNOLD & CARLTON SWORD 
 55   GROSVENOR   Owen   120166      ST ALBANS 
 57   FEASTER   Robert   94934       
 58   HALL   James   117762      ROOM ONE ON ONE 
 64   HAYES   Harri   116236      RUSSELL SWORDS 
 65   AUSTIN   Kiron   113278      CAMBRIDGE SWORD 
 66   EHTESHAMI   Ardeshir   114415      LASZLO'S 
 67   SPARKES   Adam   117809      ROOM ONE ON ONE 
 68   CROMIE   Eoghan   104321      TRURO 
 71   DAVIES   Jack   107400      WREXHAM 
 72   ATTIAS   Ben   116842      SALLE OXON 
 73   WILLIAMS   Matthew   106297      RUSSELL SWORDS 
 74   EVANS   Joel   117785      ROOM ONE ON ONE 
    ALEXANDER   Louis   120141      SUSSEX HOUSE 
    BRYSON   Louis   119695      DUNBLANE 
    BULL   Gregory   105666      HARROGATE 
    BULL   Isaac   105665      HARROGATE 
    CARPENTER   Thomas   119595      REGENT 
    CHRISTOPHERS   Edward   119631      FIGHTING FIT 
    CLAYS   Daniel   116022      WREXHAM 
    DURASINOVIC   Luka   110837      ACADEMY 
    FENYK   Anton   124168      LASZLO'S 
    JOLLEY   Alex   121968      CHICHESTER 
    JUNG   Jimmy   103463      ACADEMY 
    KING   Stephen   105118      ROOM ONE ON ONE 
    MCCALLUM   Dylan   125281      LASZLO'S 
    MCGLONE   Theo   117789      FIGHTING FIT 
    MORRISON   Duncan   105639      WEST FIFE 
    PLASTOW   Luca   114601      COBHAM 
    TERRILL   James   113203      LASZLO'S 
    VOYEUX   Alfred   119287      ACADEMY 

 
Document Engarde - 14/02/2015 11:38:27