Cadet Women's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   CAMPBELL   Yasmin      FIGHTING FIT   1.000   25   30   qualifier 
 2   CAMPBELL   Alice      NEWHAM SWORDS   1.000   19   30   qualifier 
 3   BABAEVA   Seville      ESCRIME ACADEMY   1.000   18   30   qualifier 
 4   BARRETT   Sarah      WEST FIFE   1.000   15   25   qualifier 
 5   ELLIS   Beth      WREKIN SWORD   1.000   14   25   qualifier 
 6   ROWLAND   Jade         0.833   14   27   qualifier 
 7   GILL   Isabella      SALLE PAUL   0.833   13   28   qualifier 
 8   PATEL   Serena      ALDERSHOT   0.833   13   25   qualifier 
 9   NEWTON-HUGHES   Phoebe      MANCHESTER   0.800   13   24   qualifier 
 10   BEATTIE   Keziah      BELFAST   0.800   9   24   qualifier 
 11   FAIRMAN   Charlotte      CLUB ESCRIME WINCHESTER   0.800   9   22   qualifier 
 12   BLACK   Mirren      COBHAM   0.667   13   24   qualifier 
 13   LUKAITE   Emilija      NEWHAM SWORDS   0.667   11   25   qualifier 
 14   BEARDMORE   Emily      FIGHTING FIT   0.667   9   24   qualifier 
 15   WHITFIELD   Madeleine      LASZLO'S   0.667   8   21   qualifier 
 16   JONES   Rachel      SALLE KISS   0.667   6   26   qualifier 
 17   SHAW   Rachel      NEWHAM SWORDS   0.667   3   25   qualifier 
 18   HADALIN   Henriette Solange      SALLE HADALIN   0.667   3   22   qualifier 
 19   HUGHES   Phoebe      LASZLO'S   0.667   3   21   qualifier 
 20   DE LANGE   Kayleigh      SALLE OXON   0.667   0   24   qualifier 
 21   WEBB   Georgia      LASZLO'S   0.600   7   21   qualifier 
 22   BROWN   Madeleine      LASZLO'S   0.600   5   20   qualifier 
 23   HARDIE   Heloise      OXFORD   0.600   1   20   qualifier 
 24   GRANVILLE   Bronwen      BATH SWORD   0.500   10   24   qualifier 
 25   CHILD   Catherine      BRENTWOOD SCHOOL   0.500   5   25   qualifier 
 26   COPE   Aimee      SALLE KISS   0.500   5   23   qualifier 
 27   HOME   Amy      SALLE KISS   0.500   4   20   qualifier 
 28   MCLAUGHLIN   Mhairi      SALLE HOLYROOD   0.500   2   22   qualifier 
 29   FIELDING   Chloe      WEST FIFE   0.500   0   23   qualifier 
 30   HILL   Heulwen      MILLFIELD   0.500   0   18   qualifier 
 31   MOND   Amanda      SALLE PAUL   0.500   -1   18   qualifier 
 32   DELL'AQUILA   Lorenza      COBHAM   0.500   -5   18   qualifier 
 33   GOLD   Evie Nena Anne      FIGHTING FIT   0.400   1   22   qualifier 
 34   SALLABA   Tara      CHICHESTER   0.400   1   20   qualifier 
 35   GRANVILLE   Rhiannon      BATH SWORD   0.400   0   18   qualifier 
 36   PORTER   Jasmine      SAXON   0.400   -3   16   qualifier 
 37   STEELE   Eden      WEST FIFE   0.400   -5   15   qualifier 
 38   CURWEN   Rebecca      MILLFIELD   0.333   -6   18   qualifier 
 39   DYER   Esme      BATH SWORD   0.333   -11   13   qualifier 
 40   DAWE   Phoebe      RUSSELL SWORDS   0.333   -12   13   qualifier 
 41   ROYER   Jeanne      SALLE BOSTON   0.200   -9   11   eliminated 
 42   MAGINN   Emily      SULLIVAN/GROSVENOR   0.200   -10   11   eliminated 
 43   REGNART-BUTLER   Eleanor      WREXHAM   0.200   -12   12   eliminated 
 44   GOODCHILD   Heather      BEXLEY   0.200   -13   10   eliminated 
 45   FAIRMAN   Victoria      CLUB ESCRIME WINCHESTER   0.167   -7   20   eliminated 
 46   BROWN   Niamh      WEST FIFE   0.167   -10   15   eliminated 
 47   DUDLEY   Amelia      BISHOP CHALLONER SCHOOL   0.167   -17   7   eliminated 
 48   SHAZAD   Alleiya      HARROGATE   0.000   -19   11   eliminated 
 49   REHFISCH   Natasha      CAMBRIDGE SWORD   0.000   -20   10   eliminated 
 50   WARD   Chloe      FIGHTING FIT   0.000   -23   7   eliminated 
 51   ROBINSON   Emma      ALDERSHOT   0.000   -23   2   eliminated 
 52   RUSSO   Costanza      SALLE BOSTON   0.000   -26   4   eliminated 
 53   MAYER-RIECKH   Miriam      FIGHTING FIT   0.000   -27   1   eliminated 

 
Document Engarde - 14/02/2015 14:29:50