Junior Men's Foil
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Fencers (present 78)

 Seeding   Name   First name   Licence   Country   Club 
 1   BIRCH   Jai   99848      NEWHAM SWORDS 
 2   RAI   Rajan   56691      NEWHAM SWORDS 
 3   LLOYD   Alexander   98426      ZFW 
 4   KISS   Daniel   101329      SALLE KISS 
 6   MINNOTT   Kamal   97336      NEWHAM SWORDS 
 7   PALLIER   Sebastian   105465      ACTIV8 
 9   DEAMER   Euan   100432      CRAWLEY SWORD 
 10   JORDAN   Peter   99715      SALLE PAUL 
 11   ARCHER   Ciaran   96039      NEWHAM SWORDS 
 12   DE ALMEIDA   Dominic   100205      FIGHTING FIT 
 14   RIDSDALE   Ethan   92271      RUSSELL SWORDS 
 15   JONES   Alexander   101015      SALLE KISS 
 16   BROWN   Stephen   102262      QUEENS 
 18   EVE   Tony   90135      FRIENDS OF GROSVENOR 
 19   WILSON   Alexander   94027      COBHAM 
 20   PRICE   William   111655      SAXON 
 21   LOZOVIK   Alan   96808      NEWHAM SWORDS 
 22   MULCAHY   Isaac   100739      GLASTONBURY 
 24   BIRD   Harry   99978      SALLE BOSTON 
 26   PAGE   James   105571      NEWHAM SWORDS 
 27   FEASTER   John   93140       
 28   WOOLLEY   Aidan   101480      FIGHTING FIT 
 29   DE LANGE   Kieran   116853      SALLE OXON 
 31   PRIESTLEY   Ben   107736      TEAM MELIA 
 32   WILLIAMS   Rob   102179      BATH SWORD 
 33   BATES   Ben   101817      BATH SWORD 
 34   DOHERTY   Nathan   95407      SHEFFIELD BUCCANEERS 
 35   ABRAHAMS   Matthew   108527      ZFW 
 37   NICHOLAS   Kameron   112808      FIGHTING FIT 
 38   RUSSELL   Iain   94901      WEST FIFE 
 41   MILLAR   Theo   114552      BELFAST 
 44   LEWIS   Celyn   108063      CARDIFF 
 45   FARDELL   Felix   104371      COLCHESTER & DISTRICT 
 47   STEZAKER   Benjamin   104567      SALLE PAUL 
 50   FEASTER   Robert   94934       
 53   DOUGLAS   Jack   112508      WALLACE FENCING ACADEMY 
 54   BERNSTEIN   Richard   57549      MILLFIELD 
 56   HEAD   Connor   103341      WHITGIFT 
 57   BRYANT   Lyle   98837      BRYANT BLADES 
 61   SACCHI WILSON   Sebastian   113269      FIGHTING FIT 
 62   TUSHINGHAM   Sam   106593      BRISTOL 
 63   MONNET   Sebastian   110136      SALLE BOSTON 
 64   SCHULTE   Max   113752      ZFW 
 65   DEERING   Maximilian   107201      SALLE BOSTON 
 70   SUDDERICK   Felix   98217      ALDERSHOT 
 71   FINCH   Samuel Marc Leonard   124134      FIGHTING FIT 
 73   HAYNES   Gabriel   111803      ROOM ONE ON ONE 
 74   DOLAN   George   95138      YBFC (NORTH WALES) 
 75   JEROME   Matthew   113181      SALLE BOSTON 
 84   ASHBY   Douglas   107518      ST BENEDICTS 
    AMBELEZ   Mauro   112075      LASZLO'S 
    BRYSON   Louis   119695      DUNBLANE 
    BURN   Joshua   106467      COCKS MOORS WOODS 
    CROMIE   Eoghan   104321      TRURO 
    DAVIES   Jack   107400      WREXHAM 
    DOHERTY   Alex   103652      ROOM ONE ON ONE 
    DURASINOVIC   Luka   110837      ACADEMY 
    EHTESHAMI   Ardeshir   114415      LASZLO'S 
    EVANS   Joel   117785      ROOM ONE ON ONE 
    FENYK   Anton   124168      LASZLO'S 
    FITZGERALD   Thomas   105113      ROOM ONE ON ONE 
    HALL   James   117762      ROOM ONE ON ONE 
    HOWLETT   Edmund   117173      ARNOLD & CARLTON SWORD 
    INDERWICK   Jonty   105115      ROOM ONE ON ONE 
    JOLLEY   Isaac   111664      CHICHESTER 
    JUNG   Jimmy   103463      ACADEMY 
    KING   Stephen   105118      ROOM ONE ON ONE 
    KUZNETSOV   Nikita   113325      SALLE HADALIN 
    LE MAITRE   Matthew   110129      ROOM ONE ON ONE 
    LIMA   Nikolas   101062      FIGHTING FIT 
    LISSMANN   Robert   108244      BRENTWOOD SCHOOL 
    MAHY   Jacob   101859      ROOM ONE ON ONE 
    MCCALLUM   Dylan   125281      LASZLO'S 
    MORRISON   Duncan   105639      WEST FIFE 
    QUELCH   Leon   116891      SALLE OXON 
    ROSE   Edward   113960      UNIVERSITY OF BIRMINGHAM 
    SPARKES   Adam   117809      ROOM ONE ON ONE 
    TERRILL   James   113203      LASZLO'S 

 
Document Engarde - 15/02/2015 09:08:39