Junior Women's Epée
British Cadet & Junior Championships
Sportsdock
UEL

Ranking, round no 1

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   BRYSON   Kerenza      PLYMOUTH   1.000   16   27   qualifier 
 2   HIDE   Victoria      TEAM NEWCASTLE   1.000   16   24   qualifier 
 3   STANIER   Lydia      FECHTCLUB FURTH   1.000   15   30   qualifier 
 3   MCCARTHY   Medora      CARDINAL   1.000   15   30   qualifier 
 5   LAWSON   Danielle      STOURPORT   0.833   15   26   qualifier 
 6   POWELL   Elisabeth         0.833   14   26   qualifier 
 7   NESBITT   Hannah         0.833   11   29   qualifier 
 8   DE MARTIN   Sofia      COLCHESTER & DISTRICT   0.833   7   26   qualifier 
 9   WAKEFIELD   Rebecca      HEREFORDSHIRE   0.800   11   23   qualifier 
 10   SUMMERS   Georgina      REDHILL & REIGATE EPEE   0.800   10   23   qualifier 
 11   GUNDRY   Jessica      TRURO   0.800   9   22   qualifier 
 12   PLANT   Bethan      MILLFIELD   0.800   6   23   qualifier 
 13   BISHOP   Catherine      PLYMOUTH   0.800   4   24   qualifier 
 14   SHEFFIELD   Laura      BRIXTON   0.667   13   28   qualifier 
 15   JEAL   Anna      HARROGATE   0.667   12   28   qualifier 
 16   BRADLEY   Ellen      MILLFIELD   0.667   5   24   qualifier 
 17   SPICE   Sarah      CITY OF LONDON FREEMENS SCHOOL   0.667   3   26   qualifier 
 18   SHEFFIELD   Helen      BRIXTON   0.600   7   22   qualifier 
 19   WOODHOUSE   Eliza      HEREFORDSHIRE   0.600   5   22   qualifier 
 20   GREETHAM   Sadie      HARROGATE   0.600   3   20   qualifier 
 21   SHEEHAN   Zoe      SWINDON   0.600   3   19   qualifier 
 22   SUMMERS   Charlotte      REDHILL & REIGATE EPEE   0.600   3   17   qualifier 
 23   HIDE   Amelia      TEAM NEWCASTLE   0.600   -1   18   qualifier 
 24   RAWLINS   Katie      HEREFORDSHIRE   0.500   3   24   qualifier 
 24   PHILLIPSON   Elsa      COLCHESTER & DISTRICT   0.500   3   24   qualifier 
 26   HORNBY   Odette      REDHILL & REIGATE EPEE   0.500   2   24   qualifier 
 27   HARVEY   Sarah      TEAM NEWCASTLE   0.500   0   24   qualifier 
 28   SNELLIN   Holly      GRAVESHAM   0.500   0   22   qualifier 
 29   HIND   Eleanor      TEAM NEWCASTLE   0.500   -6   18   qualifier 
 30   MAYLE   Rebecca         0.400   1   20   qualifier 
 31   KNOWLES   Katie      ABERDEEN CITY   0.400   -1   21   qualifier 
 32   SANCHEZ-LETHEM   Sara      BRIXTON   0.400   -1   19   qualifier 
 33   FOLLETT   Charlie      WELLINGTON SWORDS   0.400   -3   15   qualifier 
 34   PARMAR   Ellie      CRAWLEY SWORD   0.400   -8   15   qualifier 
 35   POWELL   Alexandra         0.400   -9   14   qualifier 
 36   TURLEY   Alix      HEREFORDSHIRE   0.333   -3   24   qualifier 
 37   BOYLE   Hannah      TSCA SWORDS   0.333   -10   17   qualifier 
 38   EDWARDS   Alys      REDHILL & REIGATE EPEE   0.333   -11   14   qualifier 
 39   NICOL-GENT   Sophie      ROOM ONE ON ONE   0.333   -15   10   qualifier 
 40   MCCORMACK   Amelia      OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE   0.200   -4   18   qualifier 
 41   MATHIEU   Beni      CHELSEA   0.200   -6   17   eliminated 
 42   DUNGAY   Katrina      WEST FIFE   0.200   -8   15   eliminated 
 43   KAMP   Bride      CULLODEN   0.200   -13   11   eliminated 
 44   WELLOCK   Hannah      SKIPTON   0.200   -13   10   eliminated 
 45   HARVIE   Eleanor      CRAWLEY SWORD   0.167   -4   22   eliminated 
 46   DUDLEY   Amelia      BISHOP CHALLONER SCHOOL   0.167   -11   14   eliminated 
 47   GORDON   Emma      CARDIFF   0.167   -11   11   eliminated 
 48   KAMAT   Maya      WALLACE FENCING ACADEMY   0.167   -12   15   eliminated 
 49   PHILBIN   Caitlin      CARNOUSTIE HIGH SCHOOL   0.000   -11   14   eliminated 
 50   HUXTABLE   Ella      ROOM ONE ON ONE   0.000   -14   14   eliminated 
 51   JEAL   Laura      HARROGATE   0.000   -15   15   eliminated 
 52   GORDON   Elin      CARDIFF   0.000   -22   6   eliminated 

 
Document Engarde - 15/02/2015 12:52:47