Men's Epee Full Result
Bristol Open Fencing Tournament
Sunday, September 19th, 2010
Bristol City Academy

Overall ranking

 Ranking   Name   First name   Division   Club 
 1   ALLEN   Greg   UK   HAVERSTOCK 
 2   PERRY   Nick   UK   HAVERSTOCK 
 3   LAZZATI   Alessandro   UK   HAVERSTOCK 
 3   THORNTON   James   UK   HAVERSTOCK 
 5   BENNETT   Thomas   UK   LTFC 
 6   CADMAN   Tom   UK   LTFC 
 7   HARRIS   James   UK   PLYMOUTH 
 8   CHALMERS   John   UK   BATH SW 
 9   TAYLOR   James   UK   CARDIFF 
 10   BARBASIEWICZ   Philippe   UK   READING 
 11   THOMAS   Gareth   UK   TIGER SW 
 12   BATEMAN   Steven   UK   READING 
 13   SKIPP   Michael   UK   HAVERSTOCK 
 14   PAOLASINI   Lorenzo   UK   HAVERSTOCK 
 15   FIRTH   Jamie   UK   EDINBUR UNI 
 16   UPCRAFT   Alexander   UK   PARIS GRP 
 17   BARBASIEWICZ   Alain   UK   READING 
 18   GERRARD   Alastair   UK   HAVERSTOCK 
 19   HENDERSON   Matt   UK   NEWCASTLE 
 20   TOWNSON   Paul   UK   CADS 
 21   DEAN   Matthew   UK   REDHILL FC 
 22   HODGSON   Ben   UK   WELLINGTON 
 23   STEWART-WATSON   David   UK   PLYMOUTH 
 24   ST.CLAIR JONES   Greg   UK   STOCKPORT 
 25   THOMSON   Campbell   UK   LINLITHGOW 
 26   DOMEK   Stephen   UK   HAVERSTOCK 
 27   MAY   Jonathan   UK   HAVERSTOCK 
 28   DALIBARD   Valentin   UK   CAMBRIDGE UNI 
 28   NICHOLLS   Taran   UK   REDHILL FC 
 30   BURR   Lawrence   UK   GLASTONBURY 
 31   DAVENPORT   Robin   UK   SCARAMOUCHE 
 32   BULLWARD   Alistair   UK   UNATTACHED 
 33   NORTHAM   Stephen   UK   BIRMINGHAM 
 34   MACDONALD   Leslie   UK   BATH SW 
 35   EDWARDS   Tom   UK   REDHILL FC 
 36   BRADLEY   Jonathan   UK   LTFC 
 37   TANNOCK   Neill   UK   ABERDEEN 
 38   TOWL   Christopher   UK   LTFC 
 39   ORME   Graham   UK   RAF 
 40   KELLY   Chris   UK   HAVERSTOCK 
 41   CLARKE   Christopher   UK   ESPADA 
 42   BURKHALTER   Marc   UK   UNATTACHED 
 43   EDBROOK   Luke   UK   WELLINGTON 
 44   FLATT   Robert   UK   PLYMOUTH 
 45   GREENSIDES   Chris   UK   RAF 
 46   BLENCH   Toby   UK   HAVERSTOCK 
 46   WOOD   Daniel   UK   TAMESIDE 
 48   ALLEN   James   UK   LTFC 
 49   HARRIS   Richard   UK   STOURPORT 
 50   LANE   Tristan   UK   LTFC 
 51   SANCHEZ-LETHEM   Paul   UK   BRIXTON 
 52   BEAVEN   Dominic   UK   HAVERSTOCK 
 53   SCRIMSHAW   Jason   UK   LTFC 
 54   FREWIN   James   UK   REDHILL FC 
 55   CAMPBELL   Niall   UK   ARMY 
 56   ROWE-HAYNES   Maxwell   UK   APOCALYPSE 
 57   BEAUMONT   Edward   UK   READING 
 58   DALTON   Matthew   UK   HAVERSTOCK 
 59   RETTER   Jason   UK   HAVERSTOCK 
 60   HARDING   Andrew   UK   WEST FIFE 
 61   HAY   Chris   UK   WELLINGTON 
 62   HARRINGTON   James   UK   CARDIFF 
 63   FARINA   Gianluca   ITA   HAVERSTOCK 
 64   RIDLEY   Sam   UK   NEWCASTLE 
 65   ORGE   Alp   UK   LTFC 
 66   ROUSE   Gareth   UK   HAVERSTOCK 
 67   GUNPUT   Satya   UK   LTFC 
 68   GORDON   Adam   UK   ST ANDREWS 
 69   WEBSTER   Daniel   UK   HAVERSTOCK 
 70   LEE   Nick   UK   CARDIFF 
 71   HOULIHAN   Jonathon   UK   WARWICK 
 72   DE JUNIAC   Nicolas   UK   ETON COL 
 73   NORRIS   Andrew   UK   CHICHESTER 
 74   STANBURY   Jonathan   UK   GLASTONBURY 
 75   DAVIDSON   Craig   UK   EDINBURGH 
 76   LICHFIELD   Ian   UK   UNATTACHED 
 76   WARD   Granville   UK   HAWDON 
 78   STEINER   Adam   UK   GADASKI 
 79   BARBER   Thomas   UK   SIDMOUTH 
 80   POWELL   Tom   UK   WARWICK 
 81   GERMANY   William   UK   NEWCASTLE 
 82   LITTLER   Joe   UK   SHEFFIELD 
 83   ASH   Tom   UK   WARWICK 
 83   BURGUM   Timothy   UK   ABERYSTWYTH 
 Ranking   Name   First name   Division   Club 
 85   DIXON   Andrew   UK   NEWCASTLE 
 86   MCMENEMY   Gavin   UK   EDINBURGH 
 87   PHELPS   Robert   UK   GLOUCESTER 
 88   COHEN   Guy   UK   BRISTOL UNI 
 89   COLETTI   Emmanuel   UK   BEDFORD FC 
 90   PRYOR   John   UK   TENTERDEN 
 91   MCCALL   Chris   UK   STAR 
 92   MONYARD   Alexander   UK   TEAM MELIA 
 93   PUNZO   Giuliano   UK   STRATHCLYDE 
 94   TOOLIS   Thomas   UK   COOPERS 
 95   BAKER   Matthew   AUS   OXFORD UNI 
 96   MILLER   Daniel   UK   RAVEN 
 97   SIMMS-LYMN   Jay   UK   PLYMOUTH 
 98   KEPPIE   Matthew   UK   STOCKPORT 
 99   REES   Owen   UK   PLYMOUTH 
 100   SKINGLE   Thomas   UK   YORK UNI 
 101   CHRISTIE   James   UK   TRURO 
 102   MARSH   Anthony   UK   BATH SW 
 103   COURAGE   Edward   UK   MILLFIELD 
 104   BRIGGS   Ian   UK   UNATTACHED 
 105   OSBALDESTON   William   UK   VETERANS 
 106   LOCKYER   James   UK   SKIPTON 
 107   GREEN   David   UK   BATH SW 
 108   MUGLESTON   Dominic   UK   RAVEN 
 109   SHEVELEW   David   UK   HAVERSTOCK 
 110   ROHDE   John   UK   WHITE EAGLE 
 111   DEWEY   Mathew   UK   BEAUCLERC 
 111   LEGGE   Henry   UK   LTFC 
 113   HUGHES   Adam   UK   SKIPTON 
 114   HILLIER   David   UK   READING 
 115   WHELAN   Jim   UK   PORTSLADE 
 116   HOWARD   Stuart   UK   STOCKPORT 
 117   JAMES   Peter   UK   SHREWSBURY 
 118   JACOB   Michael   UK   BIRMINGHAM 
 119   HOWES   Peter   UK   ST PAULS 
 120   BONNER   Joseph   UK   WELLINGTON 
 121   STREETER   Robert   UK   READING 
 122   CRIPPS   Richard   UK   OXFORD UNI 
 122   FRY   Andrew   UK   READING 
 124   DE PAOLA   Luigi   UK   JOSEPH 
 125   PEARCE   Tim   UK   WREKIN 
 125   TRILL   Shaun   UK   BRISTOL FC 
 127   PAMP   Quirin   UK   BRISTOL UNI 
 128   ABRAHAMS   Mo   UK   ABERYSTWYTH 
 129   VAUGHAN   Matthew   UK   ABERYSTWYTH 
 130   GRIFFITHS   Sam   UK   SOLIHULL SCH 
 131   DICKINSON   Aiden   UK   NEWCASTLE 
 132   STONEMAN   Adrian   UK   CARDIFF 
 133   JOWSEY   Peter   UK   SKIPTON 
 134   DOBIE   Nick   UK   SWINDON 
 135   MORGAN   Harry   UK   CLIFTON COL 
 136   GREGORY   Dave   UK   ROYAL NAVY