Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   GILL   Alessandro      LONDON   6/6   27   30   qualifier 
 2   GAUTAM   Brij      LONDON   6/6   24   30   qualifier 
 3   PAINE   Felix      LONDON   6/6   24   29   qualifier 
 4   COCKBURN   Robbie      NORTHERN IRELAND   6/6   21   30   qualifier 
 4   GOODENOUGH   Oliver      SOUTHERN   6/6   21   30   qualifier 
 6   RICARD   Jules      LONDON   6/6   20   30   qualifier 
 7   ALVARES-PERES   Mark      SCOTLAND CENTRAL   6/6   19   30   qualifier 
 8   MASON   Luke      SOUTH WEST   6/6   14   23   qualifier 
 9   BARNETT   Archie      SOUTH EAST   5/6   18   27   qualifier 
 10   MORRISON   Duncan      SCOTLAND CENTRAL   5/6   16   29   qualifier 
 11   UDRZAL   Benjamin      EASTERN   5/6   14   26   qualifier 
 12   ASHFORTH   Myles      EASTERN   5/6   13   29   qualifier 
 13   MCKINLAY   Sam      LONDON   5/6   12   28   qualifier 
 14   MENSAH   Nathaniel      LONDON   5/6   11   25   qualifier 
 15   KIRAN   Vishal      NORTH EAST   5/6   10   27   qualifier 
 16   MORRISON   Dylan      SCOTLAND EAST   5/6   7   28   qualifier 
 17   TATE   Liam      NORTH EAST   5/6   7   22   qualifier 
 18   SIMPSON   Lewis      SOUTHERN   4/6   10   28   qualifier 
 19   GENIESER   George      LONDON   4/6   10   23   qualifier 
 20   KEMP   Robert      YORKSHIRE   4/6   9   27   qualifier 
 21   MORLEY   Harry      LONDON   4/6   8   28   qualifier 
 22   DE WHALLEY   Tom      SOUTH EAST   4/6   8   24   qualifier 
 23   WALLENDAHL   Christoph      LONDON   4/6   7   25   qualifier 
 24   STEELE   Gabriel      SCOTLAND CENTRAL   4/6   6   24   qualifier 
 25   JOUAN   Alexis      SOUTH WEST   4/6   4   27   qualifier 
 26   CAUGHEY   Murray      SCOTLAND EAST   4/6   2   18   qualifier 
 27   ZHANG   Leo      NORTH EAST   4/6   -1   21   qualifier 
 28   BRADIE   Angus      SCOTLAND EAST   3/6   6   24   qualifier 
 29   SAMPSON   Dominic      WEST MIDLANDS   3/6   2   21   qualifier 
 30   SISODYA   Kishan      EASTERN   3/6   1   20   qualifier 
 31   CHAMBERS   Albert      EASTERN   3/6   0   17   qualifier 
 32   LAROUSSE   Noe      SOUTHERN   3/6   0   16   qualifier 
 33   CAMERON   Dylan      JERSEY   3/6   -1   21   qualifier 
 34   GROGAN   Max      LONDON   3/6   -1   17   qualifier 
 35   REID   Michael      NORTHERN IRELAND   3/6   -3   19   qualifier 
 35   PLASTOW   Luca      SOUTH EAST   3/6   -3   19   qualifier 
 37   GIBBON   Rhodri      WALES   3/6   -5   18   qualifier 
 38   BROWN   Robbie      SCOTLAND CENTRAL   2/6   -2   24   qualifier 
 39   SOYOYE   Caspar      LONDON   2/6   -3   20   qualifier 
 40   EL AMRANI   Ayman      YORKSHIRE   2/6   -4   22   qualifier 
 41   SAKKA   Mishari      LONDON   2/6   -4   16   qualifier 
 42   CRONIN   Tom      NORTH WEST   2/6   -6   22   qualifier 
 43   GOOLDEN   Oliver      YORKSHIRE   2/6   -6   20   qualifier 
 44   MCGILLOWAY   Jamie      NORTH WEST   2/6   -6   19   qualifier 
 44   WALTON   James      EAST MIDLANDS   2/6   -6   19   qualifier 
 44   FITTON   Rowan      GUERNSEY   2/6   -6   19   qualifier 
 47   DARBY   Daniel      EASTERN   2/6   -7   16   qualifier 
 48   HAYES   Harri      WALES   2/6   -8   18   qualifier 
 49   TUCK   Lewis      SOUTH EAST   2/6   -8   17   qualifier 
 50   ABEL   Peter      SOUTH WEST   2/6   -8   15   qualifier 
 51   REIS   Joao      EAST MIDLANDS   2/6   -9   16   qualifier 
 52   LONSDALE   William      YORKSHIRE   2/6   -9   15   qualifier 
 53   KELSEY   Ryan      WEST MIDLANDS   2/6   -11   17   qualifier 
 54   WIDDECOME   Henry      SOUTH WEST   2/6   -13   15   qualifier 
 55   LAPPAS   Philip      LONDON   2/6   -14   12   qualifier 
 56   MOORE   James      NORTH WEST   1/6   -4   20   qualifier 
 57   QUELCH   Leiden      SOUTHERN   1/6   -9   17   qualifier 
 58   CRAWFORD   Angus      SCOTLAND EAST   1/6   -10   11   qualifier 
 59   MCMULLAN   Finn      NORTHERN IRELAND   1/6   -11   18   qualifier 
 60   HUBBARD   James      LONDON   1/6   -11   12   qualifier 
 61   GIBSON   Harry      NORTH WEST   1/6   -12   16   qualifier 
 62   YOUNG   Ewan      SOUTHERN   1/6   -13   14   qualifier 
 63   ATKINSON   Owen      NORTH EAST   1/6   -14   15   qualifier 
 64   TOWNSON   Lucas      WEST MIDLANDS   1/6   -14   14   qualifier 
 65   BRITTON   Matthew      EAST MIDLANDS   1/6   -15   14   qualifier 
 65   MEEK   Owain      WALES   1/6   -15   14   qualifier 
 67   GUMBLEY   Brant      WEST MIDLANDS   0/6   -17   13   qualifier 
 68   SEALY   Ethan      LONDON   0/6   -19   10   qualifier 
 69   MCKAY   Matthew      NORTHERN IRELAND   0/6   -21   9   qualifier 
 70   RUTHERFORD   Luke      EAST MIDLANDS   0/6   -22   8   qualifier 

 
Document Engarde - 06/05/2013 12:21:52