British Youth Championships 2014
Under 12 Boys Epee
English Institiute of Sport, Sheffield
Saturday 3rd May 2014

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   JONES   Williams   LONDON   1.000   15   25   qualifier 
 2   JEAL   James   YORKSHIRE   1.000   12   28   qualifier 
 3   JUMABHOY   Luka   SOUTH WEST   0.833   11   29   qualifier 
 4   GRIMSHAW   Nicholas   NORTH WEST   0.833   11   26   qualifier 
 5   JACKSON   Sam   SOUTH EAST   0.833   9   26   qualifier 
 6   LEVI   Renzo   LONDON   0.833   5   27   qualifier 
 7   ANDERSON   Ethan   LONDON   0.833   5   25   qualifier 
 8   RADFORD   James   SOUTHERN   0.667   9   26   qualifier 
 9   MAY   Toby   NORTH EAST   0.667   9   25   qualifier 
 10   ASHFORTH   Myles   EASTERN   0.667   8   25   qualifier 
 11   WALLER   Ethan   EASTERN   0.667   4   26   qualifier 
 12   MALCOLM   Sam   SOUTH WEST   0.667   4   25   qualifier 
 13   LINGAJOTHY   Malvin   SOUTH EAST   0.667   3   24   qualifier 
 14   GAUGER   Noah   SOUTHERN   0.667   2   18   qualifier 
 15   WARD   Daniel   WEST MIDLANDS   0.667   0   23   qualifier 
 16   HAYNES   Charles   YORKSHIRE   0.600   1   19   qualifier 
 17   GIBSON   Harry   NORTH WEST   0.500   5   26   qualifier 
 18   BERRY   Tobias   EAST MIDLANDS   0.500   5   23   qualifier 
 19   HOLCROFT   Oliver   WEST MIDLANDS   0.500   3   26   qualifier 
 20   MEAGHER   Etienne   NORTH WEST   0.500   3   22   qualifier 
 21   FOULSHAM   Jacob   SOUTH EAST   0.500   1   23   qualifier 
 22   TAYLOR   Mark   SOUTH EAST   0.500   0   23   qualifier 
 23   JACKSON   Zachary   SOUTH WEST   0.500   -7   20   qualifier 
 24   WESTON   George   WEST MIDLANDS   0.400   -2   15   qualifier 
 25   GELDMEN   Ben   EAST MIDLANDS   0.400   -3   16   qualifier 
 26   MAY   Oscar   NORTH EAST   0.400   -7   14   qualifier 
 27   SMITH   Halston-Satchmo   LONDON   0.333   -3   24   qualifier 
 28   MARTYN   Matthew   SOUTHERN   0.333   -3   22   qualifier 
 29   BASTON-HALL   Harry   SOUTHERN   0.333   -4   22   qualifier 
 29   TOON   Will   EAST MIDLANDS   0.333   -4   22   qualifier 
 31   HALL   Jack   YORKSHIRE   0.333   -4   19   qualifier 
 32   BERLUSCONI   Ethan   EAST MIDLANDS   0.333   -5   22   qualifier 
 33   NOBLE   Finlay   EAST MIDLANDS   0.333   -6   19   qualifier 
 34   MONTGOMERY   Oscar   WEST MIDLANDS   0.333   -6   18   qualifier 
 35   POPLAWSKI   Jan   EAST MIDLANDS   0.333   -8   18   qualifier 
 36   RATCLIFFE   Ryan   NORTH WEST   0.200   -4   14   qualifier 
 37   RANDALL-MORGAN   Levi   NORTH WEST   0.167   -7   21   qualifier 
 38   LUCK   Josiah   YORKSHIRE   0.167   -12   15   qualifier 
 39   JONES   Aidan   SOUTH EAST   0.167   -12   11   qualifier 
 40   FERGUSON   William   EASTERN   0.000   -14   16   qualifier 
 40   CAISLEY   Archie   NORTH EAST   0.000   -14   16   qualifier 

 
Document engarde-escrime - 03/05/2014 13:22:22
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently