Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   PALLIER   Sebastian      EASTERN   6/6   21   30   qualifier 
 2   DICKINSON   Matthew      NORTH EAST   5/5   17   25   qualifier 
 3   MACLENNAN   Robert      SOUTHERN   6/6   16   29   qualifier 
 4   STIGANT   Devlin      SOUTHERN   5/5   14   25   qualifier 
 5   MORRIS   George      WALES   5/6   16   27   qualifier 
 6   ATKIN   Sam      YORKSHIRE   5/6   11   28   qualifier 
 7   HELLINGS   Joshua      SOUTH WEST   5/6   10   24   qualifier 
 8   GIRVIN   William      NORTHERN IRELAND   5/6   8   29   qualifier 
 9   SELLS   Alexander      SOUTH WEST   4/5   9   21   qualifier 
 10   HARVEY   Connor      EASTERN   4/5   8   24   qualifier 
 11   GILBERT   Josh      WEST MIDLANDS   4/5   6   24   qualifier 
 12   MOREAU   Joshua Henry      NORTH WEST   4/5   6   22   qualifier 
 13   RUSSELL   James      SOUTHERN   4/5   5   23   qualifier 
 14   MURRAY   Oliver      NORTH WEST   4/6   5   25   qualifier 
 15   KIPIANI   Edisher      LONDON   3/5   8   21   qualifier 
 16   COOK   Noah      EASTERN   3/5   7   22   qualifier 
 17   HVASS   Thomas      EAST MIDLANDS   3/5   6   22   qualifier 
 18   DENELEY   Liam      EAST MIDLANDS   3/5   5   22   qualifier 
 19   WALKER   Scott      WEST MIDLANDS   3/5   4   19   qualifier 
 20   TIERNEY   Jack      SOUTH WEST   3/5   2   22   qualifier 
 20   HAYNES   James      YORKSHIRE   3/5   2   22   qualifier 
 22   BEGLEY-JONES   Murray      SOUTH EAST   3/5   2   19   qualifier 
 23   TURINO   Callum      SCOTLAND EAST   3/5   0   18   qualifier 
 24   HALL   Jamie      GUERNSEY   3/5   0   14   qualifier 
 25   MANSON   Justin      LONDON   3/6   4   25   qualifier 
 26   PAUL   Dominic      NORTH WEST   3/6   3   22   qualifier 
 27   DU PREE-THOMAS   Piers      SOUTH WEST   3/6   0   24   qualifier 
 28   MARTIN   Oliver      WEST MIDLANDS   3/6   0   20   qualifier 
 29   ELLIOTT   Robin      SOUTH EAST   3/6   -3   21   qualifier 
 30   BERRY   Hugo      LONDON   2/5   2   19   qualifier 
 31   MCKENDRY   Fergus      SOUTH WEST   2/5   0   21   qualifier 
 32   BIRKETT   James      EASTERN   2/5   0   18   qualifier 
 33   SHEPHERD   Billy      YORKSHIRE   2/5   -1   18   qualifier 
 34   JOLLEY   Isaac      SOUTH EAST   2/5   -1   17   qualifier 
 35   GARCIA-HINOJAL   Beltran      EAST MIDLANDS   2/5   -6   14   qualifier 
 36   VERDON   Paul      NORTHERN IRELAND   2/6   1   24   qualifier 
 37   SILVER   Luke      EAST MIDLANDS   2/6   -5   22   qualifier 
 38   KOTTERING   Paul      SOUTH EAST   2/6   -10   18   qualifier 
 39   SPARKES   Adam      GUERNSEY   2/6   -11   16   qualifier 
 40   SOUTHERN   Samuel      NORTH WEST   1/5   -5   15   qualifier 
 41   BELOT   Antoine      LONDON   1/5   -10   13   qualifier 
 42   WAKE   James      YORKSHIRE   1/5   -11   13   qualifier 
 43   EVANS   Joel      GUERNSEY   1/6   -8   21   qualifier 
 44   ROSENBAUM   Noam      SOUTHERN   1/6   -11   16   qualifier 
 45   STEEL   Tom      WEST MIDLANDS   1/6   -13   13   qualifier 
 46   GRANBY   Michael      NORTH WEST   1/6   -17   12   qualifier 
 47   SAUDRAIS-HOUGH   Joseph      LONDON   0/5   -15   6   qualifier 
 48   LE MAITRE   James      GUERNSEY   0/5   -16   9   qualifier 
 48   BELL   Jack      NORTH EAST   0/5   -16   9   qualifier 
 50   HARRISS   Edward      EAST MIDLANDS   0/6   -17   13   qualifier 
 51   CLEELAND   Thomas      NORTHERN IRELAND   0/5   -22   3   qualifier 

 
Document Engarde - 06/05/2013 12:21:19