Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SHEFFIELD   Laura      LONDON   5/5   19   25   qualifier 
 2   SIMMS-LYMN   Tia      SOUTH WEST   5/5   18   23   qualifier 
 3   KNOWLES   Rebecca      SOUTHERN   5/5   12   25   qualifier 
 4   FOSU   Yasmine      SOUTH WEST   5/5   11   22   qualifier 
 5   SUMMERS   Charlotte      SOUTH EAST   4/5   17   24   qualifier 
 6   BISHOP   Catherine      SOUTH WEST   4/5   15   24   qualifier 
 7   SPICE   Sarah      SOUTH EAST   4/5   14   24   qualifier 
 8   KIPIANI   Amastasia      LONDON   4/5   10   22   qualifier 
 9   WOODHOUSE   Eliza      WEST MIDLANDS   4/5   9   23   qualifier 
 10   BUNOLA-HADFIELD   Elena      YORKSHIRE   4/5   9   22   qualifier 
 11   DE LIEDEKERKE   Larissa      LONDON   4/5   8   23   qualifier 
 12   FIELDING   Chloé      SCOTLAND CENTRAL   4/5   8   20   qualifier 
 13   LEE   Maddy      SOUTH WEST   4/5   6   19   qualifier 
 14   DUTHEIL DE LA ROCHERE   Guenola      LONDON   4/5   5   19   qualifier 
 15   ELSTUB   Emily      SOUTH EAST   3/5   5   20   qualifier 
 16   BUNOLA-HADFIELD   Isabel      YORKSHIRE   3/5   3   21   qualifier 
 17   KUDASHEVA   Raisa      EASTERN   3/5   3   20   qualifier 
 18   PALLAS   Georgia      LONDON   3/5   3   18   qualifier 
 19   HARVEY   Sarah      NORTH EAST   3/5   2   22   qualifier 
 20   GENT   Joanna      SOUTHERN   3/5   2   19   qualifier 
 20   DUNGAY   Katrina      SCOTLAND CENTRAL   3/5   2   19   qualifier 
 20   PATTISON   Tabby      EAST MIDLANDS   3/5   2   19   qualifier 
 23   GORDON   Emma      WALES   3/5   1   18   qualifier 
 24   BARNES   Rachel      WEST MIDLANDS   3/5   -3   15   qualifier 
 25   GRIMSHAW   Rose      NORTH WEST   2/5   4   20   qualifier 
 26   STAKEM   Olivia      SOUTH EAST   2/5   3   22   qualifier 
 27   SPENCER   Ellie      EAST MIDLANDS   2/5   0   20   qualifier 
 28   WELLOCK   Hannah      YORKSHIRE   2/5   0   19   qualifier 
 29   WYTHE   Isabella      WEST MIDLANDS   2/5   0   16   qualifier 
 30   SCHULMAN   Christine      EAST MIDLANDS   2/5   -1   18   qualifier 
 31   COURT   Annabel      LONDON   2/5   -1   17   qualifier 
 32   BIRCHER   Olivia      SOUTH EAST   2/5   -3   17   qualifier 
 33   BIRCH   Philippa      EAST MIDLANDS   2/5   -3   16   qualifier 
 34   DONKIN   Natasha      YORKSHIRE   2/5   -4   14   qualifier 
 35   NICOLL   Olivia      WEST MIDLANDS   2/5   -4   12   qualifier 
 36   ZISMAN   Elizabeth      SOUTHERN   2/5   -7   15   qualifier 
 37   EDWARDS   Alys      SOUTH EAST   1/5   -7   16   qualifier 
 38   MULKEEN   Anna May      EASTERN   1/5   -10   14   qualifier 
 39   CLARKE   Zoe      EASTERN   1/5   -11   13   qualifier 
 40   SNELLIN   Lucy      SOUTH EAST   1/5   -11   11   qualifier 
 41   DOUGALL   Kari      NORTH EAST   1/5   -11   10   qualifier 
 42   KIRK   Genevieve      WALES   1/5   -12   10   qualifier 
 43   MEGAW   Eve      NORTHERN IRELAND   0/5   -13   11   qualifier 
 44   PEACEFIELD   Hana      SOUTH EAST   0/5   -14   9   qualifier 
 45   EMMERSON   Roisin      EAST MIDLANDS   0/5   -16   9   qualifier 
 46   MAHONEY   Georgia      SOUTHERN   0/5   -19   6   qualifier 
 47   BESLEY   Emily      EASTERN   0/5   -19   4   qualifier 
 48   MARNO   Zoe      NORTHERN IRELAND   0/5   -22   3   qualifier 

 
Document Engarde - 05/05/2013 12:42:47