Ranking at the end of the poules

 Ranking   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   EDMUNDSON   Jack      SOUTH EAST   6/6   26   30   qualifier 
 2   WOODBURN   Fraser      SOUTH WEST   6/6   21   30   qualifier 
 2   DEARY   Will      SOUTH WEST   6/6   21   30   qualifier 
 4   HOWES   Nicholas      SOUTH EAST   5/5   21   25   qualifier 
 5   MAXWELL   Josh      SOUTH WEST   6/6   16   30   qualifier 
 6   DACEY   Simon      SOUTH EAST   6/6   13   30   qualifier 
 7   AMSALEM   Eden      LONDON   5/6   18   29   qualifier 
 8   BERGNE   Achilles      LONDON   5/6   16   29   qualifier 
 9   WATT   Caspian      WEST MIDLANDS   5/6   15   28   qualifier 
 10   HILDER   Joseph      SOUTH EAST   5/6   13   27   qualifier 
 11   LINDSAY   Christian      LONDON   4/6   12   27   qualifier 
 12   ZAREMBA   Patrick      EASTERN   4/6   9   26   qualifier 
 13   LANGE SMITH   Simon      JERSEY   4/6   5   28   qualifier 
 14   WHELAN   Roo      SOUTH WEST   4/6   5   24   qualifier 
 15   REDBURN   Samuel      SOUTH EAST   4/6   4   25   qualifier 
 16   FISHER   Robert      YORKSHIRE   4/6   4   24   qualifier 
 17   FOTHERBY   James      SOUTHERN   4/6   4   22   qualifier 
 18   FLORENCE   Isaac      WALES   4/6   3   26   qualifier 
 19   JONES   Dylan Thomas      WALES   4/6   1   24   qualifier 
 20   HYDE   Matthew      SCOTLAND CENTRAL   3/5   -1   17   qualifier 
 21   CROSSLEY   Alistair      SOUTH WEST   3/5   -1   16   qualifier 
 22   VIGAR   Harry      SOUTH WEST   3/6   4   25   qualifier 
 23   LINDLEY   Thomas      NORTH WEST   3/6   2   22   qualifier 
 24   WALWYN   Nathanael      JERSEY   3/6   1   23   qualifier 
 25   HUNKIN   Sam      SOUTH WEST   3/6   1   22   qualifier 
 26   WILSON   Benjy      WEST MIDLANDS   3/6   1   20   qualifier 
 27   MORRESI   Matteo      LONDON   3/6   -1   22   qualifier 
 28   STEVENS   Josh      SOUTH WEST   3/6   -3   18   qualifier 
 29   BEAZLEY   James      SOUTHERN   2/5   -2   19   qualifier 
 30   JONES   Lewis      WEST MIDLANDS   2/6   2   24   qualifier 
 31   TROUILLE   Stephan      YORKSHIRE   2/6   -1   25   qualifier 
 32   WYLIE   Jake      NORTHERN IRELAND   2/6   -2   22   qualifier 
 33   DAY   James      WEST MIDLANDS   2/6   -4   22   qualifier 
 34   BARKER   Christopher      WALES   2/6   -11   15   qualifier 
 35   WARWICK   Ben      EAST MIDLANDS   2/6   -11   14   qualifier 
 36   MARTINEAU   Alexis      LONDON   1/5   -7   16   qualifier 
 37   HULLS   Josh      YORKSHIRE   1/5   -10   12   qualifier 
 38   VILJOEN   Ross      WEST MIDLANDS   1/6   -7   19   qualifier 
 39   RIZVI   Thomas      SOUTHERN   1/6   -13   15   qualifier 
 40   POTTER   Jack      YORKSHIRE   1/6   -13   14   qualifier 
 41   WILLIAMS   Jordan      NORTHERN IRELAND   1/6   -16   13   qualifier 
 42   HEWETSON-GREENING   Henry      EASTERN   1/6   -16   11   qualifier 
 43   HARES   Morga      NORTH EAST   1/6   -17   12   qualifier 
 44   COWELL   Matthew      WALES   1/6   -17   11   qualifier 
 45   GRANDON-WHITE   Sebastian      EASTERN   0/6   -19   11   qualifier 
 46   MUNN   Ciaran      EASTERN   0/6   -21   9   qualifier 
 47   HARES   Elliott      NORTH EAST   0/6   -22   8   qualifier 
 48   BRENNAN   Lewis      NORTH WEST   0/6   -23   7   qualifier 

 
Document Engarde - 05/05/2013 10:53:30